Képek: éjszakai fények a Schönherz kollégiumban
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Schönherz kollégiuma mátrix kijelzőként funkcionál, miután a Villamosmérnöki és Informatikai Karának diákjai a kollégium déli oldalának minden ablakát 4 pixel (képpont) megjelenítésére alkalmas lapokkal takarták be. A belső számítógépes hálózattal összehangolt táblákból a teljes homlokzat egy 832 (32x26) pixel felbontású 512 színárnyalat megjelenítésére alkalmas óriáskijelzővé állt össze. A kijelzőre fejlesztett fény és hangjátékot több százan nézhették meg a Lágymányosi híd budai hídfőjének töltéséről.
Botrányos "dolgozat" miatt szégyenkezik egy amerikai egyetem
Viccnek indult, de az internet segítségével az egész egyetemen elterjedt és a médiában is hír lett egy amerikai egyetemista lány szexuális partnereinek teljesítményéről írt "dolgozata".
Diákinvázió az osztrák egyetemeken
Egyre több érettségizett pályázik külföldi egyetemre, és egyre több határon túli iskola „vadászik” magyar hallgatókra. A diákok „szabad EU-s vándorlása” azonban gondokat is okozhat, méghozzá nem is keveset.
Egyetemi lemorzsolódás: menethibák
Fölöslegesen zsúfolt órarendek, gyengén felkészült elsősök, egyebek mellett ilyen okok miatt nagy a lemorzsolódás a bolognai rendszerben – derül ki egy ELTE-vizsgálatból, amit a HVG ismertetett.
Viccnek is rossz a diplomaadó
Nagy-Britanniában már hónapok óta húzódik arról a vita, hogy hogyan lehetne az egyre komolyabb finanszírozási problémákkal küzdő felsőoktatást helyrebillenteni és plusz pénzt pumpálni a rendszerbe. Az egyik -egyszerűbb, de drasztikusabb- út a tandíjak megemelése, a másik körvonalazódó lehetőség az úgynevezett „diplomaadó” bevezetése.
"Nem tudósokat akarunk itt képezni, hanem döntésképes vezetőket"
2012-ben indul az Oxford új politikus-neveldéje, és bár az egyetem eddig is ontotta magából a szigetországban szép politikai karriert befutó diplomásokat, az új kar indulásával nem titkolt céljuk, hogy más országok vezetőinek krémje is ilyen papírral rendelkezzen.
Ellepik a kísérleti egerek és patkányok a pécsi egyetemet
Laboratóriumi állatházat hoz létre jövőre a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és az eszéki Strossmayer Egyetem módosított génállományú kísérleti egerek, patkányok előállítására és tenyésztésére.
Pályakezdők álommunkahelyei itthon és a világban
A munkáltatók rangsorát összeállító Universum a világ legkiválóbb egyetemeinek diákjait kérdezte arról, mely cégeket tekintik ideális munkáltatónak, vagyis hogy ha választhatnának, hol dolgoznának a legszívesebben. A nemzetközi rangsort 130 ezer brazil, kanadai, kínai, francia, német, indiai, olasz, japán, orosz, spanyol, brit és amerikai diák szavazatai alapján állították össze.
Mozgóképkultúra- és médiaismeret képzések: happy end?
Bár mind az általános és középiskolákban, mind a felsőoktatásban a legnépszerűbb képzések közé tartozik a mozgóképkultúra- és médiaismeret, a tantárgynak mégis küzdenie kell a hivatalos elismertségért.
Képek: meztelenül tüntetnek a Fülöp-szigeteki diákok a támogatásokért
A diákok az állami intézményeknek járó költségvetési támogatások megnyirbálása ellen tüntettek a Fülöp-szigeteki Műszaki Egyetem manilai épületében ma délelőtt.
Kiosztották a Harvardon az idei anti-Nóbel díjakat
Denevérek "franciacsókolódzásáért", bálnatakony gyűjtéséért és más, hasonlóan fontos tudományos eredményekért adták át az idén az anti-Nobel-díjakat.
Öngyilkosságba kergettek egy meleg diákot egy titokban felvett szexvideóval New Jerseyben
Öngyilkosságot követett el egy 18 éves New Jersey-i diák, miután kollégiumi szobatársa egy webkamerával felvette, és az interneten terjesztette a fiú homoszexuális együttlétét.
Drasztikus tandíjemeléstől rettegnek a britek
Bár hivatalosan csak októberben hozzák nyilvánosságra a kormány javaslatát az egyre nagyobb gondban lévő brit egyetemek finanszírozásáról, a BBC kiszivárgott információkra hivatkozva más most arról ír, hogy a javasolt „gyógymód” a diploma megadóztatása helyett a tandíjak drasztikus emelése lesz. Az előzetes felmérések szerint a változás ugyan nem fogja visszavetni a jelentkezési kedvet, de növeli az esélyegyenlőtlenséget és azt eredményezi majd, hogy az angol diplomások súlyosan eladósodva kezdik meg a karrierjüket.
A Richter ad plusz pénzt a Semmelweisnek bérfejlesztésre
Három éven át 25 millió forinttal támogatja a Semmelweis Egyetemet (SE) a Richter Gedeon gyógyszergyártó cég, az adományt az egyetem az újszülöttgyógyászok bérfejlesztésére fordítja. A cél a szakemberek itthon tartása.
Ingyen Iphone jár az orvostanhallgatóknak egy angol egyetemen
A Leeds University a negyed- és ötödéves diákjait szereli fel az okostelefonnal, amin keresztül az orvosi kar teljes oktatási anyagát elérhetővé tették.
A Kodolányi Főiskola száz diákja végez külföldön egy félévet
A Kodolányi János Főiskola száz hallgatója végez az idén egy-egy szemesztert külföldön, a féléves külhoni tanulás mellett rövidebb, kéthetes projekt tanulmányúton is részt vehetnek a diákok - mondta az intézmény kommunikációs titkára kedden.
A pénz szaga: egyetemek harca az EU-s támogatásokért
Sok területen pályázhatnak a felsőoktatási intézmények az Európai Unió által adott különböző támogatásokra. Elsősorban az intézmények karbantartására, felújítására, valamint az oktatás színvonalának növelésére, az oktatók képzésére fordítják a megpályázott és elnyert pénzeket.
Meddig jutottak a 2007-ben végzettek?
Átlagosan három és fél hónap alatt helyezkednek el és 135 ezer forint nettó fizetésre számíthatnak ma a friss diplomások – írja az ezzel foglalkozó tanulmány. Azok a végzettek akiket megkérdeztünk, még ennél is biztatóbb dolgokról számoltak be.
Facebook-megvonási kísérlet érdekes erdményekkel
A közösségi oldalak folyamatos használata növelheti a stresszt, gyengíti a személyes kapcsolatokat és a súlyos függőknél alváshiányt is okozhat - közölte annak az amerikai egyetemnek az igazgatója, ahol kísérleti jelleggel egy hétre blokkolták a Facebook-hozzáférést a diákok számára.
Tanszéket hoz létre Dunaújvárosban a Miskolci Egyetem
Dunaújvárosban alapít kihelyezett tanszéket a Miskolci Egyetem. Az ISD Dunaferr Zrt. acélipari társaság támogatásával megvalósuló tervekről szeptember 17-énírták alá az együttműködést az intézmény és a társaság vezetői. A tanszék 2011. január 1-jén kezdi meg működését.