Több száz plagizáló doktorandusz bukik le le évente Németországban
Doktori címet Németországban egyetemek adományozhatnak, ez a legmagasabb tudományos fokozat, amelyet kiemelkedő szakmai teljesítménnyel, valamint egy több száz oldal terjedelmű disszertáció megírásával lehet kiérdemelni. Alapfeltétele a doktorátusnak az egyetemi évek alatt mutatott kiváló tanulmányi eredmény, valamint egy doktori konzulens, aki gondozza a doktorandusz munkáját.
Elfogadta az új felsőoktatási törvény alapelveit a kormány
Jóváhagyták a felsőoktatás problématérképéről és az ágazat átalakításának alapelveiről szóló jelentést a pénteki kormányülésen.
Gigantikus társasjátékot tervezhetnek az egyetemisták
Kvízmester - Legyél Te a játékmester! címmel írt ki pályázatot az Educatio Nonprofit Kft. A pályázók feladata az hogy megtervezzék a Diplomás útkereső nevű társasjáték szabályait és tizenhárom mezőből álló pályáját. A társasjáték célja, hogy a játékosok az érettségitől eljussanak a diplomázásig, így a feladatoknak is a hallgatói élet buktatóit, örömeit és nehézségeit kell bemutatniuk. A nyertesekre Apple ajándékok és utazások várnak.
Mérgezett vizet ittak az egyetemisták a gödöllői campuson
Hónapokig szennyezett vizet használtak a Szent István Egyetem konyháján és éttermében, az ügyészségi vizsgálat és az egyetem belső vizsgálata még mindig nem zárult le – írja a Magyar Hírlap.
Milyen tanári diplomával lehet a legkönnyebben állást találni?
Sokkal könnyebben találnak munkát a fizika-, kémia- és biológiatanárok, mint magyart vagy történelmet tanító kollégáik. A szakmában régóta kongatják a vészharangot, hogy ha tovább csökken a tanári képesítést szerző hallgatók száma, előbb-utóbb elfogynak a természettudományos tárgyakat oktató pedagógusok.
HÖK-választás Szegeden: aláírásgyűjtést indítottak a hallgatók
A hallgatói önkormányzati választások tisztasága érdekében fogalmaztak meg petíciót és indítottak aláírásgyűjtést a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közgazdászhallgatói; többek között azt szeretnék elérni, hogy a voksolást közjegyző ellenőrizhesse.
Pokorni: csak hét egyetem élné túl a minőségalapú finanszírozást
Egyetlen magyar egyetem sem szerepel a világ száz legjobb felsőoktatási intézményeinek listáján, egyedül a Szegedi Tudományegyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem fér be az első háromszáz-négyszáz helyezett közé. Pokorni Zoltán szerint a magyar felsőoktatás a tömegképzés miatt hasalt el, ha az oktatás minősége alapján finanszíroznák az intézményeket, mindössze hét egyetem maradna talpon.
"Copy+paste" bárónak nevezték el a plagzáló politikust a német lapok
Helyenként vitriolos kommentárokban foglalkoznak a csütörtöki német lapok a védelmi miniszter körül kipattant botránnyal: szakértők szerint jogi disszertációjában számos helyen idézett más szerzőktől, ám a forrásmunkára elfelejtett hivatkozni.
Mennyibe kerül a diploma Budapesten és vidéken?
Akár egymillió forintba is kerülhet egy egyetemi-főiskolai félév, ám a diploma reményében a szülők és a hallgatók is hajlandóak mélyen a zsebükbe nyúlni. Mikor kell elkezdeni a spórolást az alap- és a mesterképzés éveire, és mennyit kell félretenni a tanulás finanszírozásához?
Újabb politikus bukhat le: összeollózta doktori disszertációját a német miniszter?
Alaposan megtépázhatja a német védelmi miniszter hírnevét és népszerűségét, ha beigazolódik az a több újság által szerdán közölt állítás, amely szerint doktori disszertációjában "idegen tollakkal ékeskedett": anélkül vett át több oldalt kitevő részeket más szerzők műveiből, hogy ezt lábjegyzetben vagy a forrásmunkák jegyzékében feltüntette volna.
Botokkal és késekkel támadtak a tüntető diákokra Jemenben
Legkevesebb négy tüntető sebesült meg szerdán a jemeni fővárosban a rezsim bukását követelő diákok és a hatalom hívei között hatodik napja folytatódó összecsapásokban - jelentették szemtanúk és tudósítók a helyszínről.
Könyvtornyot építenek az ELTE lágymányosi campusán
Ötödször rendezi meg országos innovációs napját jövő szerdán az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE). Az ingyenes program része az egész napos konferencia, az ELTE Innovatív Kutatója díj átadása, a hallgatói innovációs pályázat eredményhirdetése, az innováció fájának ültetése, valamint egy jótékonysági könyvgyűjtő akció is.
Mennyit keresnek az orvosok, a tanárok és a köztisztviselők?
Megéri tanulni, mert diplomával jóval többet lehet keresni - derül ki a Fizetések.hu bérfelméréséből. Az egyetemi diploma többet fial, mint a főiskolai, bár nem mindegy, hogy milyen iparágban talál állást a pályakezdő. A legmagasabb fizetést a telekommunikáció területén várhatják a diplomások, a legkevesebbet pedig akkor, ha az egészségügyben, oktatási intézményekben vagy művelődési központokban helyezkednek el.
Nem értik az egyetemisták, ki dönt majd a vizsgalehetőségek számáról
Nyílt levélben fordult Navracsics Tibor miniszterelnök-helyetteshez, Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárhoz és Nagy Dávid HÖOK-elnökhöz a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának közéleti-kulturális lapjának szerkesztősége. Többek között azt szeretnék megtudni, az egyetemek vagy a minisztérium dönt majd a jövőben a vizsgalehetőségek számáról.
Lejár a határidő: már csak egy napig lehet diákhitelt igényelni
Már csak egy napjuk van igénylésre mindazon hallgatóknak, akik a tavaszi szemeszter első utalásakor szeretnének diákhitelt kapni. A felvehető hitelösszeg 200 ezer - költségtérítéses hallgatóknak 250 ezer - forint is lehet.
2020-ra sem lesz minden második magyar fiatal frissdiplomás
Nagyobb figyelmet kell szentelni a tanárok képzésére és a hátrányos helyzetű diákok oktatására - jelentette be Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár hétfőn Brüsszelben, az oktatásügyi miniszterek találkozója után. Andrulla Vasziliu oktatási biztos szerint 2020-ra sem tudják majd negyven százalékosra növelni a diplomások arányát az Európai Unióban.
Már 2012 szeptemberében bevezetné az új oktatási rendszert a kormány
Nem szavaztak oktatásügyben, csupán szakmai konzultáció folyt a Fidesz-KDNP háromnapos zárt frakcióülésén, ahol Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárt is meghallgatták. A Magyar Nemzetnek azt mondta: akadnak nézetkülönbségek a kormánypártok egyes politikusai között, a részletekről továbbra is tárgyalnak, a vitás kérdésekben azonban parlament dönt majd.
Tízből nyolc cég szívesen alkalmaz frissdiplomásokat
A vállalatok 88 százaléka foglalkoztat frissdiplomást, a cégek 93 százaléka a végzettségének megfelelő munkakörbe veszi fel a fiatal szakembereket, akiktől elsősorban szakmai ismereteket és magabiztos nyelvtudást várnak el.
Trükköznek az egyetemisták: milliókat spórolhatnak egy házassággal
Szokatlan módszerrel próbálják megúszni a nem kaliforniai származású diákokra kirótt 22 ezer dolláros plusz tandíj befizetését az amerikai Berkeley hallgatói. Kaliforniai lakhellyel rendelkező fiatalokkal kötnek házasságot, így – megfelelve a letelepedési követelményeknek – rengeteg pénzt és hivatali ügyintézést spórolnak meg.
Újabb négy évig a jelenlegi rektor vezetheti a Kecskeméti Főiskolát
Négy pályázó közül ismét a jelenlegi rektor, Danyi József vezetheti a Kecskeméti Főiskolát a következő négy évben. A rektori pozícióra a gépipari kar dékánja, Belina Károly, a Tanítóképző Főiskolai Kar dékánja, Hegedűs Gábor és külső pályázóként Hima Gabriella egyetemi tanár is pályázott.