Semmire sem lehet használni a diákigazolványt?
Elektronikus hallgatói választásokat, könnyített ügyfélkapus regisztrációt és az egységes állampolgári kártya mellé egységes, jól működő diákigazolvány-rendszert szeretnének a hallgatók, ezért országos érdekképviseleti szervük és a NetMiniszterelnök elnevezésű online kampányverseny nyertese együttműködést kezdeményezett Nyitrai Zsolt infokommunikációs államtitkárral.
Jól vannak, Japánban maradnak a Debreceni Egyetem hallgatói
Nem szakítja meg tanulmányait a Debreceni Egyetem (DE) három Japánban tanuló cserediákja, akik az intézménynek jelezték: jól vannak és minden segítséget megkapnak a helyi hatóságoktól és az egyetemektől.
Egy YouTube-videón talált rá halottnak hitt szüleire egy japán egyetemista
Három napon át próbált információt gyűjteni Japánban élő családjáról a University of California egyik hallgatója. Akiko Kosaka szülei Minamisanrikuban éltek, abban a halászfaluban, amelyet teljesen lerombolt a cunami. Az egyetemista végül egy YouTube-videón pillantotta meg nővérét és a család házát.
Melltartó nélkül táncolt a tanár színpadon, azonnal kirúgták
Bírósághoz fordult a John F. Kennedy egyetem egyik tanára, aki elvesztette állását, miután kiderült: burleszkműsorokban lép fel, és a melltartójától is megszabadul a színpadon.
Félmeztelenül tüntettek az egyetemisták a meztelen futás betiltása ellen
Nem lesz több meztelen futás a Tufts egyetem campusán, az intézmény rektora ugyanis betiltotta a Naked Quad Runt – úgy véli, a furcsa egyetemi hagyomány veszélybe sodorja a résztvevők testi épségét. A hallgatók azonnal tiltakozásba kezdtek, kedden több tucatnyian futották körbe a rektori hivatalt, ezúttal fehérneműben.
Botrányos YouTube-videó miatt szégyenkezik egy amerikai egyetem
Rasszista megjegyzéseket tett ázsiai diáktársaira a University of California egyik hallgatója a japán földrengés és cunami napján. A YouTube-ra feltöltött felvételen többek közt arról panaszkodik, hogy mennyire zavarják a tanulásban azok a hallgatók, akik a könyvtárból telefonálnak Japánban élő szeretteiknek.
A legjobb üzleti egyetemek és főiskolák rangsora: hol érdemes tanulni?
A Financial Times tizenharmadik alkalommal rangsorolta a legjobb üzleti képzést (MBA) nyújtó egyetemeket. A dobogó legfelső fokán az évek óta első helyes brit intézmény, a London Business School (LBS) végzett. 2011-ben azonban meg kell osztania ezt a helyezést a tavalyi másodikkal, az amerikai Pennsylvania Egyetem - Wharton Schoollal.
Igazi kincsesbánya fizikusoknak: bárki elolvashatja Einstein feljegyzéseit
Digitalizálják és egy éven belül a nagyközönség számára is hozzáférhető teszik az Albert Einstein-archívumot - tett ígéretet a jeruzsálemi héber egyetem.
Nem csak Magyarországnak lenne szüksége több külföldi diákra
Kilenc év alatt félmillióra növelnék a kínai egyetemeken tanuló külföldi hallgatók számát - arra ugyanis az ázsiai országban is rájöttek, hogy a busás tandíjat fizető diákokkal nem csak a felsőoktatási intézmények járnak jól. Magyarországon 3400 külföldi hallgató tanul, többségük az orvostudományi egyetemeken.
Diplomaadó vagy tandíj? Ahol milliókba kerül a diploma
Utólagos tandíj bevezetését és az államilag finanszírozott hallgatói helyek számának radikális csökkentését tervezi a kormány - sajtóhírek szerint. Az utólagos tandíjjal és a "diplomaadóval" belépnénk azoknak az országoknak a sorába, ahol nincs ingyenes felsőoktatás, és ahol a hallgatók - tandíj, regisztrációs díj vagy felvételi díj formájában - milliókat fizetnek a diplomájukért.
Még Pokorni sem érti, hogy került a Széll-tervbe a fizetős szakok megszüntetése
Nem tervezi a kormány tandíj bevezetését, ilyen elképzelés "nincs az asztalon" - jelentette ki Pokorni Zoltán a HírTV Kontraszt című műsorában vasárnap este. Az Országgyűlés oktatási bizottságának fideszes elnöke annak a véleményének is hangot adott, hogy ha nem tartják fenn a költségtérítéses rendszert, akkor az egyetemek nem lesznek finanszírozhatóak.
MSZP: komoly károkat okozhat a felsőoktatásban a forrásmegvonás
Az MSZP szerint hosszú távon komoly gazdasági károkat okozhat a következő két évre tervezett, összesen 38 milliárd forintos felsőoktatási forrásmegvonás.
Bolognai rendszer: nem érdemes túl gyakran túl nagyot változtatni
A bolognai rendszer bevezetésével párhuzamosan a magyar felsőoktatás intézményi struktúrája is átalakult. A régi, gyakran több száz éves múltra visszatekintő egyetemek mellett több új felsőoktatási intézmény jelent meg, és több új alapszakot is akkreditáltattak.
Az osztrákok is megbuktatnák a plágiumbotrányba keveredett politikusokat
Az osztrákok többsége szerint egy politikusnak le kell mondania, ha bebizonyosodik, hogy plágiumot követett el - derült ki egy pénteken ismertetett felmérésből.
A világ kétszáz legjobb egyeteme: nincsenek nagy meglepetések
A Harvard a világ legjobb egyeteme a The Times című brit lapban közölt összesítés szerint: az eredmény nem meglepő, az amerikai elitegyetem tavaly is a lista élén szerepelt, sőt az École des Mines de Paris friss felsőoktatási rangsorában is az első helyet szerezte meg.
Milliomosok egyeteme: hol tanulnak a világ leggazdagabb emberei?
Óriási vitát váltott ki a legújabb kínai egyetemi rangsor: a kutatók a milliomos öregdiákok száma alapján állították össze a legjobb felsőoktatási intézmények listáját.
Köteles-e elfogadni az iskola az orvosi igazolást?
Hány óráról hiányozhatnak az általános- és középiskolások anélkül, hogy évet kellene ismételniük? Milyen szabályok vonatkoznak a magántanulókra, és köteles-e elfogadni az osztályfőnök a háziorvos igazolását vagy a kórházi zárójelentést?
Elbocsátások nem lesznek, de kevesebb juttatást kapnak a szegedi egyetem oktatói
Elbocsátások nélkül igyekszik teljesíteni 1,7 milliárd forintos zárolási kötelezettségét a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) - jelentette be Szabó Gábor rektor az intézmény rendkívüli összdolgozói értekezletén csütörtökön.
Milliárdokat kap a Pécsi Tudományegyetem
Fennállása óta a legmagasabb összegű kutatásfejlesztésre költhető forrást nyerte el a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a napokban, így a következő két évben mintegy 2,3 milliárd forintot költhet versenyképességének növelésére.
Szijjártó: nem lesz tandíj a magyar egyetemeken
A tandíj a Gyurcsány-korszakkal együtt megbukott - mondta Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján.