"Óriási az érdeklődés" Gyurcsány egyeteme iránt?
Nyitott Egyetemet hirdet a Táncsics Alapítvány. Ezt a januárban elindított politikai képzés - amelyről március végén írt blogjában Gyurcsány Ferenc - iránti óriási érdeklődéssel magyarázta az MSZP pártalapítványa - számol be a Népszava.
Ennyien igényeltek diákhitelt az elmúlt tíz évben
Több mint 307 ezren igényeltek az elmúlt tíz év alatt diákhitelt, az évforduló alkalmából országszerte roadshow-t, nyílt napokat szerveznek.
Minden második egyetem és főiskola megszűnhet Ukrajnában
Felsőoktatási intézmények százai szűnhetnek meg Ukrajnában a következő években. A bezárási hullám nemcsak a magánintézményeket, hanem még az elismert állami egyetemeket is elérheti. Az iskolák számának csökkentéséről és összevonásáról rendelkező új felsőoktatási törvény tervezete néhány hónapon belül kerül a parlament elé.
Két elitegyetemre is felvették a "tigrisanya" lányát
Felvették a Yale és a Harvard Egyetemre is annak a professzorasszonynak a nagyobbik lányát, aki a közelmúltban nagy vitát váltott ki szigorú kínai gyermeknevelési módszereinek leírásával.
Miért került bajba a Zeneakadémia?
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet sújtó 228 millió forintos elvonás, a normatív finanszírozásból eredő anomáliák a Zeneakadémiát valódi válsághelyzetbe sodorták. Mint fenntartóna, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium anyagi gondjaiért is helyt kell állnia. Miből adódnak a problémák? - erről beszél a konzervatórium igazgatója, Bokor György.
Dux László: "egyes diákok számára feleslegesen sok a tudás"
A felsőoktatás átalakításának szükségességéről beszélt a Nemzeti Erőforrás Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára szerdán Keszthelyen, a harmincadik Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) megnyitója alkalmából.
Istennek hitte magát az iskolai ámokfutást tervező egyetemista
Csőre töltve címmel írt kisregényt egy iskolai vérengzésről Somogyi Ábel, az a jogászhallgató, akit azzal vádolnak, hogy 22 iskolatársát le akarta lőni. Elköszönés című írásában istennek nevezi magát, és azt írja, példaképe egy tömeggyilkos. A keddi tárgyalásán a bíró több kérdésére nem válaszolt, például arra, hogy írt-e verset “megölöm a nagyanyámat” címmel.
Sértő e-mail miatt nyomoznak az elitegyetemen - videóval
„A nőket célpontoknak fogom nevezni. Ők nem valódi emberek, nem úgy, mint mi, férfiak” – ez állt annak az e-mailnek a bevezetőjében, amelyet márciusban küldtek körbe a University of Southern California egyik diákkörében. A lányok pontozására és a fiúk „csajozós átlagának” kiszámítására buzdító levél hatalmas botrányt kavart az egyetemen: a hallgatók tüntetést szerveztek tiltakozásul.
"A lógást nem fogja finanszírozni az állam" - interjú Hoffmann Rózsával
A vizsgalehetőségek számát a hallgatói érdekképviselet és a több mint 55 ezer tagot számláló Facebook-csoport tiltakozása ellenére is szabályozná az új felsőoktatási törvényben az oktatási államtitkárság, az elmúlt hónapokban komoly vitákat kiváltó jogszabályt még a nyári szünet előtt elfogadhatja az országgyűlés. Az eduline kérdéseire Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár írásban válaszolt.
Ezért érdemes tanulni - még felnőttkorban is
Már néhány napos, összesen kevesebb mint kétórás tanulás után jelentősen növekedhet felnőtteknél is a gyakorlással érintett agyterületen a szürkeállomány térfogata és sűrűsége - közölték hongkongi kutatók.
Mégiscsak megéri diplomát szerezni?
Van-e felsőfokú túlképzés Magyarországon? A kérdés – adatok és némi szakértelem birtokában – csakis egy Zen szerzetes módján válaszolható meg, azaz “értelmetlen kérdésre nincs értelmes válasz”, olvasható az OktPolCafé blogon.
"Ennek a fele sem fog megvalósulni" - interjú Hiller Istvánnal
„Aki azt hiszi, hogy attól jobb lesz a felsőoktatás színvonala, ha negyven százalékkal kevesebb hallgatót vesznek fel az egyetemek és főiskolák, az semmit nem ért az oktatás világából” – mondta Hiller István volt oktatási és kulturális miniszter, aki az eduline-nak arról is beszélt, mi jelenthet megoldást a vidéki főiskoláknak, és mennyibe kerülne a tanárok központi bérfinanszírozása. Interjú.
Három napon át megállás nélkül tanítottak Sárospatakon
Három napon át folyamatosan tanítottak a Miskolci Egyetem Comenius Tanítóképző Főiskolai Karának sárospataki hallgatói; a diákok a tanítóképzés elismeréséért kampányoltak a péntek reggeltől vasárnap estig tartó nonstop tanítással, amellyel vélhetően új Guinness-rekord született.
Képek: hajtányokkal robogtak végig a Szabadság hídon a BME-s hallgatók
A Szabadság hídon rendezték meg a Budapesti Műszaki Egyetem hajtányversenyét április 3-áról negyedikére virradó éjszaka. A közlekedésmérnök hallgatók csapatai saját építésű hajtánnyal vehettek részt a versenyen, de versenyen kívül a BKV motoros hajtányai is megtették a versenytávot.
Norvégiában indítana orvosképzést a Pécsi Tudományegyetem
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) szervezésében indulna általános orvosi szak az egyik norvég egyetemen - adta hírül hétfőn az Új Dunántúli Napló.
Így lehet két hét alatt diplomát szerezni legálisan, tanulás és vizsgák nélkül
Nem kell sem felvételizni, sem órákra járni, sem vizsgázni – „life and work experience” diplomát bárki kaphat korábbi munkahelyei és hobbija alapján, mindössze be kell iratkoznia egy online kurzusra, be kell fizetnie a tandíjat, és várnia kell a postást. Két héten belül ugyanis már meg is kapja felsőfokú oklevelét.
Hatmilliót fizetett a valóságshow sztárjának az elitegyetem
Harminckétezer dollárt, vagyis több mint hatmillió forintot fizetett az amerikai Rutgers University a Jersey Shore című valósághow egyik szereplőjének azért, hogy beszéljen életéről a hallgatóknak. Az intézmény pontosan kétezer dollárral többet szánt a 24 éves lány gázsijára, mint Toni Morrison Nobel-díjas írónőjére, aki májusban tart előadást az egyetemen.
Milyen diploma kell a politikusi karrierhez?
Jogász, bölcsész, közgazdász – slágerszakmák, ha a legpuhább politikusi székekről van szó. Politikatudományi szakok híján a rendszerváltás környékén nem volt szokatlan, hogy újdonsült miniszterek és pártelnökök kerültek ki ezekről a karokról, de vajon mára változott a helyzet? Számít, hogy kinek milyen diploma lapul a zsebében?
Az év legjobb egyetemi honlapjai: a Debreceni Egyetem, a BKF és a Szent István Egyetem nyert
Az Év Hallgatói Újságírója az Univ Pécs munkatársa, Kasza Szabolcs lett, a Pro Sperare elismerést pedig az ELTE TÁTKontúr című lapja kapta a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtóegyesület (MESE) díjátadóján.
Rekordkísérlet: három napig hallgatók tanítanak Sárospatakon
Guinness-rekordkísérlettel szeretnék felhívni a figyelmet a Miskolci Egyetem Comenius Tanítóképző Főiskolai Karának diákjai a magyar tanítóképzés problémáira a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sárospatakon; a különleges akció pénteken kezdődött.