Újra János Zoltánt választották a Nyíregyházi Főiskola rektorává
Jánosi Zoltánt, a Nyíregyházi Főiskola eddigi vezetőjét választották ismét a felsőoktatási intézmény rektorává.
Újabb politikus bukhat le: összeollózta disszertációját a képviselőnő?
Tovább gyűrűzik a volt német védelmi miniszter plágiumügye: Karl-Theodor zu Guttenbergre szerdai értesülések szerint bírósági tárgyalás vár. A liberális FDP európai parlamenti képviselője, Silvana Koch-Merin doktori disszertációját is vizsgálják.
Blikk: Bajnai New Yorkba megy tanítani
A Blikk információi szerint hamarosan New Yorkba költözik Bajnai Gordon; a volt kormányfő a Columbia Egyetemen lesz oktató.
Képek: így néz ki a világ legfurcsább egyeteme
67 ezer négyzetméteres, dollármilliókba került: 2004-ben adták át az Egyesült Államok egyik legfurcsább egyetemi épületét. A felsőoktatási rangsorok élén álló Massachusetts Institute of Technology Ray and Maria Stata Centerében számítástechnikai laboratóriumok, mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatók irodái és előadótermek vannak.
Nagy viták jönnek: ki dönt majd az egyetemi szakok indításáról?
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) helyett a következő években már az oktatásért felelős miniszter döntene a főiskolák és egyetemek új képzéseinek indításáról – ez olvasható az új felsőoktatási törvény tervezetének januári változatában. A MAB szerepének „újragondolását” többen támogatják – az már most biztos, hogy az akkreditációs rendszer átalakítása komoly vitákat vált majd ki.
Mikor kezdődik, hány napig tart a tavaszi szünet?
A legtöbb egyetemen és főiskolán négy-ötnapos lesz az idei tavaszi szünet, de van olyan felsőoktatási intézmény is, ahol a húsvéthétfő kivételével egyetlen szabadnapot sem kapnak a hallgatók.
Értéktelenné vált a diploma, tüntetnek az egyetemisták
Több ezer diák tüntetett Algírban kedden, hogy így fejezze ki elégedetlenségét a felsőfokú diplomák "elértéktelenedése" és az algériai egyetemeken kialakult rossz légkör miatt.
Magyar doktoranduszt választottak alelnöknek az európai fiatal kutatók
Az EURODOC, a doktoranduszok és fiatal kutatók tanácsa tisztújító közgyűlésén a szervezet elnökévé Ludovic Garattinit, alelnökévé Zadravecz Zsófiát választotta meg. A 33 ország doktorandusz szövetségeit tömörítő, brüsszeli székhelyű szervezet először választott magyar vezetőségi tagot.
Baj van a művészeti képzésekkel, vizsgálatot indít az akkreditációs bizottság
Monitoring vizsgálatot indít a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) ősszel a művészeti képzéseknél - mondta Bazsa György, a testület elnöke az Országgyűlés szakbizottsága előtt kedden.
Tüntető egyetemistákra nyitott tüzet a katonaság Damaszkuszban
A damaszkuszi egyetemnél a szíriai katonák hétfőn tüzet nyitottak több száz tüntető diákra, s egyet megöltek közülük - jelentette egy szíriai emberi jogi aktivista.
Trükkös tolvajok: így csalnak ki milliókat az elitegyetemektől
Több mint kétezer cégnek, egyetemnek és közszereplőnek gyűlt meg a baja az elmúlt években a cybersquatterekkel, vagyis domaintolvajokkal. Bár oktatási intézményeket viszonylag ritkán ér ilyen támadás, több elitegyetem – például a Harvard, a Yale és az Oxford – volt kénytelen bírósághoz fordulni.
Még csak egyetemisták, de már százmilliókat keresnek egyetlen ötlettel
Mi a közös egy 26 éves, Lengyelországban élő informatikus hallgató, egy 21 éves, üzleti menedzsment szakos brit egyetemista és egy 26 éves, marketing szakos amerikai diák között? Saját honlapjukkal mindhárman dollármilliókat keresetek, mielőtt befejezték volna az egyetemet.
Értelmező kéziszótár kell az egyetemi rangsorokhoz?
A hazai és nemzetközi, felsőoktatási intézményeket vizsgáló rangsorok magyar nyilvánosságban növekvő jelenléte indokolja Fábri György, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektorhelyettese szerint azt, hogy a listákat használók számára "rangsortudásbázis" készüljön.
Bajban a végzős egyetemisták? Fontos téma marad ki az új felsőoktatási törvényből
A felsőoktatásban feladatfinanszírozott köztestületnek kellene segítenie a végzett hallgatókat, hogy könnyebben elhelyezkedhessenek a munkaerőpiacon - javasolja a kormányzatnak a mintegy negyven felsőoktatási karrierirodát összefogó Ifjúsági Koordinációs Szolgáltató Egyesület (IKSZE).
Képek: különleges robotot építettek a Műegyetemen
Mozog, kommunikál, érzékeli a vészhelyzeteket, segítséget nyújt az egyedül élő, nehezen mozgó idős embereknek – a gondozórobotot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karán fejlesztették ki.
Külföldi ösztöndíjak és pályázatok: ezeket nem szabad kihagynod
Pályázat zeneszerzőknek, külföldi utazások egyetemistáknak és Fulbright-ösztöndíjak - összegyűjtöttük az aktuális pályázati lehetőségeket.
Már egymilliárd forintot "hitelezett" a Semmelweis Egyetem az államnak
A Semmelweis Egyetem (SE) mostanáig mintegy egymilliárd forintot "hitelezett" az államnak, azzal hogy pályázatokat elnyert kutatólaboratóriumainak és kutatócégeinek az intézmény finanszírozza a kutatásokat a Nemzeti Innovációs Hivatal helyett - mondta Tulassay Tivadar, a SE rektora az MTI-nek adott interjújában.
Nem tudja finanszírozni kutatásait az Semmelweis Egyetem
Kilátástalannak látja a Semmelweis Egyetem (SE) helyzetét Tulassay Tivadar rektor, a zárolások miatt ugyanis veszélybe kerültek kutatásaik - olvasható a Magyar Nemzetben. Összesen harminc tudományos pályázat sorsa vált bizonytalanná.
Iskolai házirend: mibe szólhatnak bele a diákok?
Értetlenül fogadta az Országos Diákparlament Hoffmann Rózsa nyilatkozatát, mely szerint a diákok azért nem szólhatnak bele a házirendbe a jövőben, hogy ”csintalanságból” ne vétózhassák meg az iskola rájuk vonatkozó szabályait. Erre most sincs lehetőségük.
Mérnöki diplomával kukásként dolgoznak
Országos tüntetést tartanak április 9-én a maguknak munkát és jövőt követelő olasz diplomások, akik a felmérések szerint egyre rosszabb állásokat találnak maguknak.