Felsőoktatás Eduline

Képek: így néz ki a világ legfurcsább egyeteme

Elolvasom

67 ezer négyzetméteres, dollármilliókba került: 2004-ben adták át az Egyesült Államok egyik legfurcsább egyetemi épületét. A felsőoktatási rangsorok élén álló Massachusetts Institute of Technology Ray and Maria Stata Centerében számítástechnikai laboratóriumok, mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatók irodái és előadótermek vannak.

Felsőoktatás Eduline

Nagy viták jönnek: ki dönt majd az egyetemi szakok indításáról?

Elolvasom

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) helyett a következő években már az oktatásért felelős miniszter döntene a főiskolák és egyetemek új képzéseinek indításáról – ez olvasható az új felsőoktatási törvény tervezetének januári változatában. A MAB szerepének „újragondolását” többen támogatják – az már most biztos, hogy az akkreditációs rendszer átalakítása komoly vitákat vált majd ki.

Felsőoktatás Edupress

Értelmező kéziszótár kell az egyetemi rangsorokhoz?

Elolvasom

A hazai és nemzetközi, felsőoktatási intézményeket vizsgáló rangsorok magyar nyilvánosságban növekvő jelenléte indokolja Fábri György, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektorhelyettese szerint azt, hogy a listákat használók számára "rangsortudásbázis" készüljön.

Felsőoktatás Eduline

Iskolai házirend: mibe szólhatnak bele a diákok?

Elolvasom

Értetlenül fogadta az Országos Diákparlament Hoffmann Rózsa nyilatkozatát, mely szerint a diákok azért nem szólhatnak bele a házirendbe a jövőben, hogy ”csintalanságból” ne vétózhassák meg az iskola rájuk vonatkozó szabályait. Erre most sincs lehetőségük.

1
638 639 640 641 642
695