Lenyűgöző képek Kínából: látványos ünnepséggel kezdődött az Universiade
Megkezdődött a 26. nyári Universiade, az egyetemi-főiskolai sportolók nemzetközi versenye a kínai Sencsenben - Magyarországról összesen 103 sportoló áll rajthoz. Képek a megnyitóról.
"Tragikus következményeket okozhatnak Hoffmann Rózsa rögeszméi"
„A mostani helyzet több szempontból is a bűnös nyolc évet idézi, abból is a 2002-2006 közötti időszakot, amikor a néhai Szabad Demokraták Szövetsége színeiben egy bizonyos Magyar Bálint vezette az oktatási tárcát, akitől mind a nagyobb koalíciós partner oktatáspolitikusai, mind az oktatás résztvevői permanensen agyvérzés közeli állapotban voltak” – írja a Hírszerző.
Három eltűnt fiatalt keresnek a Sziget Fesztiválon
Eltűnt három magyar fiatal az Óbudai-szigetnél csütörtök este - közölte Budapest rendőrfőkapitányának bűnügyi helyettese pénteken a fővárosban, egy más témában tartott sajtótájékoztatón.
Beszigorítottak az orvosi egyetemek: 26 körös interjú nélkül senki nem kerülhet be
Az orvosi egyetemek általában nem sokat tesznek az alkalmatlan jelentkezők kiszűrésére, ám ez a helyzet változóban van. A Virginiai Tech Carilion Orvostudományi Egyetem és Kutatóintézet (VTC) - az Egyesült Államok legújabb, 2010-ben átadott orvosi egyeteme - élen jár ebben. Vezetői nem érik be a vizsgaeredményekkel, a tesztekkel és az egyórás felvételi vizsgával. Az intézmény több rövid interjúra kötelezte a felvételizőket, hogy kiderítse: rendelkeznek-e az egészségügyi intézmények működtetéséhez szükséges szociális és kommunikációs képességekkel.
Megszüntethetnek több szakot a finanszírozás nehézségei miatt a bécsi egyetemen
Egyes szakok bezárását helyezte kilátásba az egyik legnagyobb osztrák felsőoktatási intézmény, a Bécsi Egyetem rektora egy interjúban.
Több százan tüntettek a marosvásárhelyi egyetem új chartája ellen
A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen a magyar oktatók kifogásai dacára elfogadott új egyetemi charta ellen tiltakozott csütörtökön este több száz marosvásárhelyi a helyi Vártemplomban.
A nap képe: így nézne ki Budapest egyik legszebb egyeteme díszkivilágításban
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem főépülete 2009-ben volt százéves - díszkivilágításban pedig így nézne ki.
A legveszélyesebb egyetemek listája
Több elitintézmény, többek között a Duke és az Amherst College is felkerült a legveszélyesebb egyetemek és főiskolák listájára, amelyet a 2005 és 2009 közötti FBI-adatok alapján állított össze a Business Insider.
Milliárdos egyetemisták: így lehet meggazdagodni egyetlen ötlettel
Larry Page és Sergey Brin a Stanfordon találkoztak, és kezdtek el együtt dolgozni egy BackRub nevű keresőprogramon, amit nem sokkal később átkereszteltek Google-ra. Sikersztorijuk nem egyedülálló, rengeteg cég indult zsúfolt koleszszobából világhódító útra. Jó ötlet, kevés pénz és sok lelkesedés - ez az általános recept.
Találd ki, melyik budapesti egyetem van a képen! 1. rész
Sorozatunkban egy-egy apró részletet mutatunk meg a legnagyobb és legismertebb magyarországi egyetemek és főiskolák épületeiből - felismeritek azt a helyet, ahova nap mint nap bejártok? Megfejtés a következő részben - ha tudod a választ, írd meg kommentben!
Képek: ellepték a Szigetet a furcsábbnál furcsább figurák
Több tízezren buliznak hétfő óta a Szigeten - a Hajógyári megtelt külföldiekkel, magyarokkal és furcsa figurákkal.
Itt az Erasmus-toplista: a legnépszerűbb országok, a legfontosabb előnyök
Eddig már több mint harmincezer magyar egyetemista és főiskolás használta ki az EU Erasmus programjának előnyeit - közölte Tempus Közalapítvány a Világgazdasággal.
Mit tehetsz, ha egy ponttal maradtál le a felvételiről?
„Egy ponttal maradtam le a Budapesti Corvinus Egyetem államilag finanszírozott gazdálkodási és menedzsment szakjáról. A jelentkezési lap második helyén ugyanezt a szakot jelöltem meg, csak költségtérítéses formában, de oda – a tandíj miatt – nem akarok beiratkozni. Érdemes benyújtani egy kérelmet az intézményhez, hogy a kis pontkülönbség miatt bírálják el újra a jelentkezésemet?” – kérdezte egyik olvasónk.
Így érheted el, hogy ne a kukában landoljon az álláspályázatod
A frissdiplomás munkanélküliség nemcsak itthon, hanem Európa más országaiban is komoly problémát jelent – a Home College Learning összegyűjtötte azokat a lépéseket, amelyeket érdemes megtenni az állásinterjú előtt.
Hol a legnehezebb megszerezni a diplomát? Az öt legszigorúbb egyetem
Harvey Mudd College, Massachusetts Institute of Technology, Franklin W. Olin College of Engineering, Harvard College és a Princeton - a Princeton Review összesítése alapján ezekben a felsőoktatási intézményekben a legnehezebb megszerezni a diplomát.
Tízévesen már egyetemre járt az ikerpár
Kitiltott két tízéves diákot az egyik kurzusról az ottawai egyetem – a gyerekek édesanyja az ontariói emberi jogi bírósághoz fordult, szerinte az intézmény diszkriminálta a fiait, amikor koruk miatt tiltotta meg nekik az előadások látogatását.
Videó: életveszélyes őrület terjed a diákok és egyetemisták között
Minden harmadik olasz egyetemista „binge drinker”, vagyis egy-egy hallgatói buli előtt rövid idő alatt annyi alkoholt fogyaszt, hogy ájulásig lerészegedik – olvasható egy friss felmérésben.
Komoly változások jönnek: eltörlik a jelenlegi rendszert, hosszabb lesz a tanárképzés
Alapjaiban alakítaná át a pedagógusképzés jelenlegi rendszerét az oktatási államtitkárság a Magyar Nemzet birtokába került szakmai tervezet szerint.
Mennyibe kerülnek az egyetemi kollégiumok?
Az egyetemi kollégiumok hálózata számos problémával küzd a férőhelyek hiányától a közel tíz éve változatlan normatívákig. Ennek ellenére az intézményekben a lehetőségekhez mérten mozgalmas élet zajlik ma is.
Mennyit keres egy frissdiplomás? A 12 legjobban fizetett szakma
Az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt nem árt tisztában lenni azzal, hogy melyek a legjobban fizetett szakmák. A Huffington Post összegyűjtötte azokat a szakokat, amelyek elvégzése után senki nem fog anyagi gondokkal küzdeni.