szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Országában nagy tisztelet övezi a királyokat.

"Ghánából jöttem, szociálpedagógiai szakra járok, és nagyon várom az egyetemi időszakot" - idézi a SZON Mark Kyeremeh-t, aki a Nyíregyházi Egyetem más külföldi hallgatóival együtt a napokban mutatkozott be az intézményben.

A hallgató helyi népviseletben jelent meg az egyetemi rendezvényen, ahol a kísérője még a zárt helyiségben is egy esernyőt tartott a feje fölé. A hallgató ugyanis Ghánában király.

Érdekesség, hogy Ghána egyébként köztársaság és nem királya, hanem elnöke van. A Nyíregyházi Egyetem hallgatója tehát nem az angol királyi családhoz hasonló "kékvérű" királyi sarj lehet, hanem feltehetően az egyik Ghánában élő helyi törzs vezetőjének vagy jelentős, gazdag alakjának leszármazotta.

A királyok az állam életében nem is nagyon vesznek részt Ghánában, mindössze reprezentatív szerepük van és nagy tisztelet övezi őket.

Nem ritkaság azonban, hogy a fiatal ghánai "uralkodók" Európában próbáljanak szerencsét. Mohammed Kadiri, egy szintén ghánai király fia például korábban a Honvéd csapatában focizott, a 76 éves Céphas Bansa, Ghána és Togo uralkodója pedig Németországban autószerelő.