Mikor utalják az első tanulmányi ösztöndíjat az egyetemek?

A félév elején egyszerre kéthavi ösztöndíjat is kapnak a hallgatók.

Már nem kell sokat várni, ugyanis a következő hónap elején már utalják az egyetemek a tanulmányi ösztöndíjakat. Ahogyan az lenni szokás, a szeptember-október havi juttatásokat egy összegben, októberben, kapják meg a hallgatók.

Egyetemenként azonban eltérhet, hogy pontosan melyik napon is érkezik az utalás. Az ELTE-n például az ösztöndíjakat – kivéve a félév első hónapján - az adott hónap 10. napjáig küldik ki.

Hallgatóként a Neptun rendszerbe belépve a Pénzügyek/Ösztöndíjak, kifizetések menüben tájékozódhattok a havonta kifizetett ösztöndíj(ak) összegéről és a kifizetés határidejéről is.

Ha most kezdtétek az egyetemet, érdemes tudnotok, hogy tanulmányi ösztöndíjra csak államilag finanszírozott képzésben lehettek jogosultak, amit először az alapszakos képzés második aktív félévében kaphattok meg. Ennek összegét az előző aktív félév tanulmányi eredményeitek alapján állapítják meg, amely egy félév időtartamára szól.

Az egyes hallgatóknak megállapított tanulmányi ösztöndíj minimum havi összegének el kell érnie a hallgatói normatíva 5%-át, ami jelenleg 8330 forintot jelent.

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.