Még tovább érvényesek a diákigazolványok

Meghosszabbították a diákigazolványok érvényességét, vagyis még tovább élhettek diákkedvezményekkel akkor is, ha már márciusban lejárt az igazolványotok.

  • Eduline

Az eddigi infók szerint a veszélyhelyzet után még 15 napig érvényes lett volna minden lejárt diákigazolvány - ezt az időtartamot 180 napra hosszabbították meg, derült ki a frissen megjelent Magyar Közlönyből.

A márciusra átállt távoktatás miatt sok diák már a tavaszi féléves matricáját sem tudta megszerezni a diákigazolványára, ők azonban a helyzetre való tekintettel továbbra is ugyanúgy élhettek a diákkedvezményeikkel.

A most megjelent rendelet szerint "a magyar hatóság által kiállított, a veszélyhelyzet ideje alatt lejárt, valamint a veszélyhelyzet megszüntetését követő 15 napon belül lejáró hivatalos okmányok a veszélyhelyzet megszűnését követő 180 napig érvényesek".

Vagyis még fél évig, decemberig használhatjátok az őszi szemeszterre érvényes igazolványaitokat.

Ennyi ponttal lehetett bekerülni az egyetemekre és főiskolákra a korábbi években

Milyenek voltak a felvételi ponthatárok az előző években? Itt megnézhetitek őket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Átláthatatlan, bürokratikus, nehezen érthető – lesújtó véleményt mondtak a hallgatók az egyetemi ösztöndíjrendszerről

A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.