Újabb képzési területi rangsorokat tett közzé a Times Higher Education (THE): ezeken az egyetemeken a legjobbak az oktatási, illetve a jogi képzések. Magyar intézmény ezekre a listákra nem került fel.
Két újabb területi rangsort hozott nyilvánosságra a londoni székhelyű Times Higher Education (THE). A 2018-as és 2019-es évhez hasonlóan ezekben a listákban az idén sem szerepel magyar egyetem.
Az oktatási képzések rangsorát a Stanford University vezeti, a második helyet a Harvard, a harmadikat pedig a University of Hong Kong szerezte meg. A negyedik az Oxfordi Egyetem, az ötödik pedig a University of California, Berkeley lett. Összesen 477 képzést rangsoroltak: az első húszba a brit egyetemeken kívül európai intézmény nem került be, a legelőkelőbb helyet a kontinensről a Maastrichti Egyetem szerezte meg: 23. lett.
A jogi képzések 2020-as listáját a Stanford, a Cambridge-i Egyetem és a Yale vezeti, a negyedik az Oxfordi, az ötödik pedig a Chicagói Egyetem lett. A legjobb - nem brit - európai intézmény a 27. helyet megszerző Leideni Egyetem lett. A rangsorban 190 egyetem szerepel.
A szakterületi rangsorokat az összesített listához hasonló szempontok alapján állítják össze, vagyis az oktatási környezet, kutatás, idézettség, ipari bevételek és nemzetközi orientáció alapján mérték az intézmények teljesítményét.
A szeptemberben közzétett összesített világrangsorba nyolc magyar egyetem került be, az informatikai és a műszaki listában két-két magyar intézmény szerepel. A társadalomtudományi rangsorról - négy magyar egyetemmel - itt olvashattok, a bölcsészettudományi listáról - amelyre Magyarországról az ELTE került fel - pedig itt találjátok cikkünket. A gazdasági és üzleti képzések rangsoráról itt írtunk, az egyetemek nyújtotta oktatási és tanulási lehetőségek, illetve az egyetemi légkör alapján összeállított listáról pedig itt olvashattok.
Ódon és nagyszabású épületek, ezeréves működés, világhírű öregdiákok - ezek az intézmények vezetik a legjobb egyetemek rangsorát.
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.
|