szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Milyen témakörökre kell felkészülni? Hány pontot lehet szerezni egyes feladatrészekben? Milyen segédeszközöket lehet használni? Minden infó egy helyen.

Itt vannak az első infók a középszintű matekérettségi első részéről

Számológép kell. De milyen?

Pillanatokon belül kezdődik a tanév, és ha most mentek középiskolába, számológépre biztosan szükségetek lesz. Ha tudatosan készültök, valószínűleg már többször is végigpörgettétek a fejetekben, hogy hosszú távon mi mindent kell tudnia egy ilyen kütyünek. Segítünk egy kicsit.

Itt vannak a középszintű matekérettségi rövid feladatainak nem hivatalos megoldása

Itt van a matekérettségi első részének megoldása: rövid feladatok

Délelőtt 11-kor véget ért a középszintű matekérettségi - itt találjátok az első, rövid feladatokat tartalmazó rész Studium Generale által kidolgozott, nem hivatalos megoldásait.

Szaktanári vélemény: nagyon hosszú szöveges feladatokat kaptak a diákok a matekérettségi második részében

Nagyon hosszú szöveges feladatokat kaptak a diákok a középszintű matekérettségi második részében - mondta az Eduline-nak nyilatkozó szaktanár, aki a feladatok témáit érdekesnek tartja.

A középszintű, írásbeli matekérettségin összesen 100 pontot lehet szerezni. Az első feladatlapban maximum 30 pont, a második feladatrészben pedig összesen 70 pont érhető el. A pontozásról bővebben itt olvashattok.

Milyenek a pontozási szabályok a középszintű matekérettségin?

Hány pontot lehet szerezni a középszintű matekérettségin? Hány pont jár az első és a második feladatsor megoldására?

Az Oktatási Hivatal oldalán található vizsgaleírásból az is kiderül, hogy milyen témakörökre kell felkészülniük a középszinten érettségiző diákoknak. A feladatok között logikai, kombinatorika, algebra, valamint statisztikai számításokkal is találkozhatnak az érettségizők. Az összes témakört itt találjátok.

Ezekre a témakörökre kell készülni, ha idén érettségiztek matematikából

Milyen témakörök kerülnek elő a leggyakrabban a középszintű, írásbeli matekérettségin?

Itt olvashattok arról, hogy melyik témaköröktől tartanak a leginkább az érettségizők. Illetve a cikkben azt is megtaláljátok, hogy az emeltezők milyen feladattípusoknak örülnek a legjobban.

Matekérettségi: ezektől a témaköröktől tartanak a diákok

Kombinatorika és valószínűségszámítás, koordinátageometria - ezek azok a matematikai témakörök, amelyektől a legtöbb érettségiző tart. Milyen feladatnak örülnek az emelt szinten vizsgázók, és miért van gondja a diákok egy részének a térgeometriával?

A legális puskákról sem szabad megfeledkezni. Mutatjuk, hogy milyen segédeszközöket lehet használni a matekérettségin.

Négyjegyű függvénytáblázat, számológép, vonalzó: mit lehet használni a matekérettségin?

Milyen segédeszközöket lehet használni a közép- és az emelt szintű, írásbeli matekérettségin?

A matekérettségin nem csak a számításokra kapnak pontot a diákok. Itt olvashattok arról, hogy mire érdemes ügyelni, és mivel lehet értékes pontokat szerezni.

Fontos: ezekre is jár pont a matekérettségin

Szöveges válasz, ellenőrzés, ábra - ezekért az elemekért is értékes pontok járnak a matekérettségin, hívja fel a figyelmet a Studium Generale (SG) Matematika Szekciójának vezetője, aki az Eduline-nak arról is beszélt, hogyan érdemes nekilátni egy-egy szöveges feladat megoldásának.

A rendelkezésre álló idő beosztásával kapcsolatban pedig itt találtok néhány jó tanácsot.

Ez a legfontosabb tanács a matekérettségi előtt: az idő elég lesz, ne pánikolj

A középszinten vizsgázóknak elegendő szokott lenni a 180 perc a feladatok megoldására - véli a Studium Generale (SG) Matematika Szekciójának vezetője, aki szerint így is könnyen el lehet fáradni az írásbeli végére, úgyhogy vizet és szőlőcukrot érdemes vinni a vizsgára.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2019-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.