Elindult a taktikázás a pontokkal: ki duplázhat az idei felvételin?
Amióta kiderültek az érettségi eredmények, egyre több felvételizőt érdekel a kérdés: mikor lehet duplázni a felvételi pontszámításnál? Mutatjuk, hányféleképpen számolhatják ki a pontszámotokat a rendszerben.
Felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek? Háromféleképpen kalkulálhattok a pontjaitokkal
Összeszedtük, milyen pontszámítási szabályokra számíthattok ezeken a képzéseken.
Még kereken egy hónapotok van átgondolni, miért kaphattok pluszpontot a felvételin - itt a lista
Bár amit csak lehetett, azt a jelentkezés benyújtásával egyidejűleg - azaz február 15-ig - már fel kellett töltenetek az E-felvételibe, akkor sem kell kétségbeesnetek, ha csak a napokban kaptátok/kapjátok meg az igazoló dokumentumokat - például a nyelvvizsgabizonyítványt -, mivel ezeket legkésőbb 2021. július 8-ig még tudjátok pótolni a rendszerben. Éppen ezért most összeszedtük, miért is járhat pluszpont a felvételin.
Felvételi kisokos: mikor érdemes módosítani a jelentkezési sorrenden, és mikor nem?
Idén is egyszer, július 8-ig módosíthatjátok a korábban megjelölt szakok sorrendjét. Mutatjuk, mikor jöhet jól ez a lehetőség.
Nincs könnyű dolguk az osztatlan szakokra felvételizőknek: tavaly itt születtek a legmagasabb ponthatárok
Jogász, osztatlan tanári, általános orvos – ezek a 2021-es felvételi legnépszerűbb osztatlan mesterképzései. Csak erre a három szakra közel 11 ezren jelentkeztek az ilyen típusú képzésekre felvételiző 15 389-ből. A túljelentkezés nagy, de ez mennyire látszik meg a ponthatárokon? Mutatjuk a tavalyi számokat.
Érettségi eredmények 2021-ben: sokaknak okozott fejfájást a matek és a töri?
A héten mindenki megtudta az érettségi eredményét, megnézhette a kijavított dolgozatát - bár központi eredmények még nincsenek, ti már elmondtátok, hogy sikerültek az idei érettségik.
Felvételi kisokos: minden, amit az ügyintézés előtt tudnotok kell
A nemrég megszerzett de a pontszámításhoz nélkülözhetetlen vagy többletpontokat jelentő dokumentumokat dokumentumokat, okleveleket és igazolásokat legkésőbb 2021. július 8-ig tudjátok pótolni. Mutatjuk, pontosan hogyan.
Mennyi többletpontot kaphattok a mesterszakos felvételin 2021-ben?
Mesterképzéseknél teljesen másképp működik a pontszámítás, mint alap- és osztatlan szakok esetén. Mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak a pluszpontokra.
Külföldön tanulnátok tovább? Erre az ösztöndíjra még pályázhattok
A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra olyanok jelentkezhetnek, akik külföldi egyetemen szeretnének továbbtanulni. A támogatás a felvételi vizsgát és a kiutazás költségeit fedezi.
Felvételi hiánypótlás: milyen dokumentumokat kérhetnek tőletek pluszban az egyetemek?
Az itt található dokumentumtípusokat nem mindenkinek kell leadnia a jelentkezéshez, ezek intézményspecifikusak, azaz a felsőoktatási intézmények külön megadhatták, mint a jelentkezéshez csatolandó egyéb szükséges dokumentumokat.
Jó hír a felvételizőknek: idén nem emelkedtek az előzetes ponthatárok
2020-ban több szakon is komolyan csökkentek az előzetes ponthatárok, és a felvételizők nagy örömére idén sem változtak sokban. Mutatjuk, kiknek kell megugrani ezeket a ponthatárokat.
A tanulmányi pontokra hajtotok? Ezt a pár oldalt fel kell töltenetek a pontszámításhoz
Nemrég kapták meg a hiánypótlási felszólítást például azok is, akiknek még hiányzik a rendszerből a középiskolai bizonyítványa. Mutatjuk, miket kell feltöltenetek.
Mikor jár többletpont az emelt szintű érettségiért? Az öt legfontosabb pontszámítási szabály
Bukjátok-e a felvételit, ha a pontoknak kevesebb, mint 45 százalékát szereztétek meg az emelt szintű érettségin? Milyen "extra" feltételeknek kell megfelelni ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiválasztott egyetemre vagy főiskolára? És miért van az, hogy az egyik szakon 390, a másikon 401 pontotok van? Elmagyarázzuk a legfontosabb felvételi-érettségi szabályokat.
Legalább 435 pontot kellett tavaly elérni a Károli Gáspár Református Egyetem legnépszerűbb szakján
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) számainak jártunk utána.
Ez volt az elmúlt évek legnehezebb érettségije, mit gondoltok róla?
Május első hetében úgy tűnt, idén nem volt könnyű a matekérettségi és a töri is sokaknak okozott fejfájást. A héten mindenki megnézhette a kijavított érettségijét - mondjátok el, hogy sikerültek!
Különböző számokat ad ki a pontszámító kalkulátor? Ez a magyarázat
Ha veletek is előfordult már, hogy eltérő számokat kaptatok, amikor a pontjaitokat számolgattátok, ezt érdemes tudnotok.
4+1 alapvető feltétel, amit teljesítenetek kell a sikeres felvételihez
Ha a felsőoktatásban szeretnétek tovább tanulni szeptembertől, elengedhetetlen, hogy mindenből le legyenek zárva a középiskolai jegyeitek, illetve legyen érettségi bizonyítványotok. De ez még nem minden. Most összeszedtük, idén mit kell teljesítenetek ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiszemelt szakra.
Ponthalászat az utolsó pillanatban - ma még tehettek észrevételt, ha rosszul javították az érettségit
Ma még tehettek észrevételt, ha úgy gondoljátok, rosszul javították érettségiteket - mutatjuk, hogyan.
320 és 402 pont között húzták meg a ponthatárokat tavaly a BME legnépszerűbb szakjain
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) számainak jártunk utána.
Kreditek, tanegységek és szakmai gyakorlat: ez vár rátok szeptembertől az egyetemen
Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, vagy éppen milyen nyelvvizsgát kell majd bemutatnotok a diplomához. A második részben a top10-es lista második felét hoztuk el - ezt tanulhatjátok szeptembertől nemzetközi gazdálkodáson, pénzügy és számvitelen, programtervező informatikus képzésen, kommunikáció- és médiatudomány vagy gazdaságinformatikus szakon.