Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Öt gyulai szakképzős diák nem nézte tétlenül, hogy iskolájukban több diáknak sincs megfelelő ruhája. A saját ötletükből induló ProjectC segítségével egy teljesen új mozgalmat indítottak el.
Etettem kézből agyhártyagyulladásból felgyógyult gepárdot, takarítottam hiénák medencéjét, döglött struccokat dobáltam fákra a leopárdoknak és össze sem tudom számolni, hogy különféle állat különféle ürülékét szedegettem össze az elmúlt két hétben önkéntesként Dél-Afrikában.
Összegyűjtöttünk minden érettségi változást, amiről tudnotok kell. Afrikában önkénteskedő jogászhallgatóval beszélgettünk és megjelent a pedagógusok értékeléséről szóló rendelet is. Mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.
Az összes vizsgáját "letudta" január elején, hogy a dél-afrikai Limpopo tartományban található, a kihalás szélén álló gepárdok megmentésével foglalkozó Cheetah Experience-nél önkénteskedhessen az Eötvös Loránd Tudományegyetem elsőéves jogászhallgatója, Schultz Dani. Az állatmentő szervezetnél töltött két hetéről az Eduline-nak mesélt.
Szelektív hulladékgyűjtés, minél gyorsabb egészségügyi ellátás, eligazodás a fesztivál területén, segítség a beengedésben, a karszalaggal való fizetésben, a színpadoknál, és a fesztiválok közösségi média profiljainak folyamatos kezelése – mindez sokkal kevésbé lehetne gördülékeny, ha nem segítenék a fesztiválok szervezőinek munkáját már 12 éve önkéntesek. Nagy Rékával, a Fesztivál Önkéntes Központ vezetőjével beszélgettünk.
Extra segítséget kér a Városháza téren december 22-ig nyitva tartó Mikulásgyár. Középiskolás, idegen nyelveken jól beszélő önkénteseket keresnek az utolsó néhány napra.
Nemcsak orvostanhallgatók, leendő ápolók, mentőtisztek és szülésznők, hanem más szakokon tanulók közül is sokan vállaltak munkát önkéntesként a koronavírus-járvány kirobbanása óta. Van, aki oltóponti adminisztrátorként vagy telefonos diszpécserként dolgozik, mások korrepetálást, pszichológiai tanácsadást tartanak, ELTE-s informatikushallgatók pedig önjáró, mesterséges intelligenciát alkalmazó fertőtlenítő robot fejlesztésében segítettek.
Két ütemben fogják oltani az oktatásban dolgozókat, április 19-én nyitnak az iskolák, eddig ötszáz önkéntes jelentkezett a kórházakba, hamarosan alig marad állami egyetem az országban, lejárt a Színművészeti 26 oktatójának felmondási ideje. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
A koronavírus járvány miatti rendkívüli helyzet idején végzett önkéntes hallgatói tevékenység támogatására ösztöndíjat hozott létre az ELTE Hallgatói Önkormányzat - közölte a felsőoktatási intézmény pénteken az MTI-vel.
Ne keseredjetek el, ha most nem kerültetek be egyetemre, főiskolára. A külföldön nagyon divatos gap yeart, vagyis a középiskola és a felsőoktatás közötti szabad évet számtalan módon tölthetitek el hasznosan. Íme, a mi tippjeink.
Hasznosan szeretnétek eltölteni a nyári szünetet? Önkénteskedjetek táborokban, állatmenhelyeken, építkezéseken, egy külföldi biofarmon vagy egy kulturális szervezetnél.