Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Pedagógusok Szakszervezete minden szülőt és támogatót arra biztat, hogy csatlakozzanak a szombati tüntetéshez, szerintük most többet kell tenni a gyerekekért, mint "a reggeli kakaó, a délutáni edzés vagy az esti közös tanulás."
Pozsonyban is komoly demonstrációt szerveznek a pedagógusok. A Szlovák Tanárok Kezdeményezése (ISU) szervezi a megmozdulást, amihez több szlovákiai magyar oktatási szervezet is csatlakozik. Sőt, magyar szónok is lesz a felszólalók között.
Egy pénteki meghívón még Czunyiné invitálta kerekasztalhoz a Herman igazgatóját. A maghívóból arra is következtetni lehet, mennyi időt szán a beszélgetésre az EMMI. Úgy tűnik, hogy a tárca egyelőre nem találja az elégedetlenség ellenszerét.
Miskolcon, Budapesten és további kilenc városában vonultak utcára délután a pedagógusok. A megmozdulások előtt az azokat kirobbantó miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének nyílt levelét már közel 30 ezren írták alá, köztük 600 intézmény. Többek közt leterheltség, a forráshiány és a központosítás a legnagyobb gond a tiltakozók szerint.
A következő két hét mozgalmas időszaka lesz a közoktatásnak. Rövid időn belül három tüntetés is lesz, ebből az egyik mindjárt holnap, ráadásul egyszerre több nagyvárosban mennek utcára tanárok, diákok és szülők. Sőt, más ágazatok érdekvédő szervezetei is támogatják a megmozdulásokat.
Az EMMI szombati sajtótájékoztatója egyelőre nem ért célt, ugyanis tüntetést szervez a Pedagógusok Szakszervezetének helyi szervezete Miskolcon. Az akcióhoz több érdekképviselet is csatlakozik.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) azonnali tárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal a köznevelés területén nem halasztható korrekciókról - erről döntött hétvégén az érdekvédelmi szervezet kongresszusa. Arról is határoztak, hogy szükség esetén az utcai demonstrációtól, de akár a sztrájktól sem riadnak vissza.
Az amerikai diákok azért tüntetnek, mert az egyetemek nem teremtettek nekik „biztonságos teret”, ahol nem érhetné őket kritika. Az érveiket azonban egyre agresszívabban közlik, így éppen azt az elvet tapossák meg, amiért elvileg kiállnak.
Az államtitkárság szerint félrevezetik a hallgatókat a Budapesti Corvinus Egyetem budai karjainak dékánjai. „A hallgatók manipulálása a budai campus vezetői által nem intézményi, nem szakmai, hanem egyéni érdekeket szolgál, éppen ezért elfogadhatatlan” – írták.
Flashmobbal tiltakoztak a hallgatók a Budapesti Corvinus Egyetem feldarabolása ellen. A "Nem adjuk a budai campust" feliratú molinót a Gellért-hegy oldalában helyezték ki. Emellett pedig a hallgatók és a tanárok ma a Villányi úti campusról indultak el gyalogosan a Kongresszusi Központhoz.
Tüntethetnek is a Budapesti Corvinus Egyetem budai karainak tanárai és hallgatói, ha a karok a gödöllői Szent István Egyetemhez csatolják - írja a vs.hu.
Diákok tízezrei vonultak utcára helyi idő szerint csütörtökön a chilei fővárosban a kormány oktatáspolitikája elleni tiltakozásul. A demonstrálók legfőbb követelése az egyetemi tandíjak azonnali eltörlése.
Diákok, tanárok és szülők tüntettek tegnap a Budai Nagy Antal Gimnázium új igazgatója ellen. A megmozdulás azonban nem hatja meg az EMMI-t, akik mereven elzárkóztak az elől, hogy ne Czunyiné ismerősét nevezzék ki a gimnázium élére – írta a Népszabadság.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Az oktatáspolitika alakítása során a kormány és az érintettek közötti párbeszéd megvalósításáért demonstráltak a Szabad Oktatást facebook csoport szervezésében vasárnap Budapesten, a József nádor téren.