Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ha egy szülő nem jelenik meg a szülői értekezleten, és többszöri próbálkozásra sem tudja az iskola elérni, akkor akár ki is emelhetik a családból a gyerekét - erre adna lehetőséget egy nemrég benyújtott törvénymódosítás.
Benyújtotta a Fidesz-KDNP a családi pótlék kifizetésével kapcsolatos törvénymódosítási javaslatát hétfőn a parlamentnek. Az indítvány szerint az új tanévtől ha egy tanköteles korú gyermek egy tanévben ötven tanórát igazolatlanul hiányzik, akkor őt a jegyzőnek védelembe kell vennie, és el kell rendelnie, hogy a gyermek után járó családi pótlékot hat hónapig természetben nyújtsák.
Elfogadta hétfőn az Országgyűlés a felsőoktatási törvény módosítását, a megváltozott jogszabály kitér többek között a felsőoktatási intézmények vállalkozói közintézetként való átsorolására, a felsőfokú tanulmányi időre, a szakkollégiumi központi és kutatóegyetemi cím adományozására.
Januártól a gödöllői központú Szent István Egyetem szárnyai alá kerül a Tessedik Sámuel Főiskola. Az integrációt szeptemberben kezdeményezte a két intézmény szenátusa, a felsőoktatási törvény december 8-i módosításával pedig a szarvasi központú főiskola az egyetem regionális központjaként működik tovább. Az indoklás szerint az agrárképzés és kutatás, a vidékfejlesztés, az élelmiszer-termelés és biztonság területének meghatározó intézménye születik így meg.
Tiltakozó nagygyűlést szerveznek oktatási szakszervezetek a felsőoktatási törvénymódosító javaslat ellen. Szerintük ugyanis komoly privatizációs veszélyt hordoz magában a Magyar Bálint volt oktatási miniszter és Sándor Klára liberális képviselő által benyújtott tervezet - mondta Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) elnöke pénteken az MTI-nek.