Rejtélyes tárgyak: rájöttök, hogy mi szerepel a képen?
A következő kvízben 10 régi konyhai eszközt gyűjtöttünk össze. Van, amelyik ismerős számotokra vagy éppen el tudnátok képzelni a kollégium vagy albérlet egy-egy kiegészítőjeként?
A következő kvízben 10 régi konyhai eszközt gyűjtöttünk össze. Van, amelyik ismerős számotokra vagy éppen el tudnátok képzelni a kollégium vagy albérlet egy-egy kiegészítőjeként?
14 millió - ekkora a nézettsége az egyik TED-Ed-videónak a YouTube-on. A tudományos és ismeretterjesztő előadások ingyen (angolul, de a legtöbbnél magyar felirattal) elérhetőek bárki számára. A legérdekesebb videók közül ajánlunk nektek néhányat.
Melyik országban uralkodott a Napkirály, és kit neveztek árvízi hajósnak? Izgalmas történelmi kvízt tölthettek ki.
Hol őrzik ma a Lehel kürtjeként emlegetett történelmi jelképet? Mi a legősibb virágmotívum? A következő kvízből kiderül, mennyire ismeritek a híres jelképeket, motívumokat a magyar történelemből.
Történelem- és magyarórákon is fontos témakör a mitológia - ezzel a teszttel kideríthetitek, mire emlékeztek a tananyagból.
Száműznék a magyar diákokban „kisebbrendűségi érzést” keltő részeket a történelemoktatásból a kormánypárt politikusai - írja a HVG.
Tudjátok, hogy mikor indult az első villamos? Lássuk, hogy mennyire ismeritek a közlekedés történetét.
Mi történt 1222-ben vagy 1301-ben? És miért került be a tankönyvekbe 1711? Próbáljátok ki a következő történelemtesztet.
Szeretitek a görög mitológiát? A következő kvízben "szörnyekkel" találkozhattok. Ismeritek az alvilág őrzőit? Teszteljétek magatokat a következő kvízzel.
A magyar történelmet nagyon nehéz önmagában kezelni, „a felfedezések nélkül nem érthető meg a magyar gazdaság visszaesése, a francia forradalom nélkül a jakobinus mozgalom, a hitleri Németország nélkül pedig a II. világháború magyar vonatkozásai” – reagált Balatoni József történelemtanár Schmidt Mária történelemoktatásról szóló blogbejegyzésére.
Nap mint nap megfordultok a Széll Kálmán téren vagy éppen a Mechwart ligetnél? Tudjátok, hogy kiről nevezték el a budapesti utcákat, tereket?
A hvg.hu szúrta ki, hogy Schmidt Mária, a Terror Háza főigazgatója a blogján kifejtette, szerinte milyennek kellene lennie a történelemoktatásnak Magyarországon, és milyen szempontok szerint kellene összeállítani az új Nemzeti alaptanterv történelem tananyagát.
Az 1526-os mohácsi csata helyszíneinek pontos meghatározását lehetővé tévő, mára már feltöltődött ősi Duna-medret fedeztek fel a környezetrekonstrukció módszerével a szigetvári Szulejmán-sírkomplexumot feltáró szakemberek.
Mikor indult Budapesten az első villamos? Hol közlekedett Magyarországon az első vonat? Miért van a Puskás Ferenc Stadion (M2) megállónál négy vágány? Izgalmas közlekedéstörténei kvízt tölhettek ki.
Lássuk, mennyire emlékeztek még a történelmi dátumokra és híres csatákra. Nektek menne atlasz vagy internetes segítség nélkül. Most tesztelhetitek magatokat ezzel a kvízzel.
Nap mint nap járjátok az utcákat, de vajon tudjátok, hogy kiről is nevezték el őket? Lássuk, kiket ismertek!
Mikor pusztította el a Vezúz kitörése az ókori római romvárost?
Elfogadhatatlannak tartják, hogy az új Nemzeti alaptanterv tervezete a nyilvánosság kizárásával készült, „abszurdum, hogy még a tervezet megjelenése után sem hozták nyilvánosságra, kik készítették a szakmai anyagot” – írja állásfoglalásában a Történelemtanárok Egylete (TTE), amely részletes véleményt közölt a NAT-tervezetről.
A történelemoktatás terén a legégetőbb probléma a tananyag zsúfoltsága, ezen kétségkívül változtat az új Nemzeti alaptanterv (NAT) tervezete. Számos, főleg egyetemes történelmi téma került ki az új NAT-ból, ami korábban része volt a tantervnek - mondta a Magyar Időknek a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnöke.
Egyszerre tesztelhetitek magatokat nyelvtanból és történelemből. Ha az évszámokon túl jól megy a helyesírás, és néhány magyar tájszót is ismertek, szuper eredményt érhettek el.