Izgalmas teszt: léteznek ezek a magyarországi települések?
Rengeteg érdekes elnevezésű település van Magyarországon. Ti el tudjátok dönteni, hogy melyik létezik és melyik nem? Lássuk, be tudunk-e csapni titeket.
Rengeteg érdekes elnevezésű település van Magyarországon. Ti el tudjátok dönteni, hogy melyik létezik és melyik nem? Lássuk, be tudunk-e csapni titeket.
"Engedj ki minket!", "Segíts nekünk! Küldj sört!", "Covid Instragram party?" - ez csak néhány üzenet azok közül, amelyeket post it-ekből ragasztottak ki az egyetemisták az ablakaikra, miután a koronavírus miatt kénytelenek voltak karanténba vonulni.
Melyik év szeptember 28-án választották Bethlen Istvánt erdélyi fejedelemmé? És azt tudjátok, hogy mi történt 1968-ban ezen a napon? A következő tesztből ezek is kiderülnek. Nektek hibátlan lesz?
Szeretitek a művtörit és sok időt töltötök múzeumokban? Akkor ezt a tesztet ki kell próbálnotok. Lássuk, sikerül-e a festményeket felismernetek egy-egy részlet alapján.
Számológép és jegyzetek nélkül is jól megy a matek? A következő tesztben megnézhetitek, mennyire megy jól a fejszámolás. Az össze kérdésre hibátlanul válaszoltok?
Néhány nap alatt egy ország ismerte meg a 16 éves Kovács Kristóf nevét, ő volt ugyanis az egyetlen, aki ismerte az önkormányzati törvényt és ezzel megmentette a kecskeméti közgyűlésen kialakult helyzetet. A fiút most a jövőbeni terveiről kérdeztük, illetve arról, hogyan élte meg a hirtelen médiafigyelmet.
Budapestiek vagytok, vagy csak szeretnétek még többet megtudni a fővárosunkról? Akkor ezt a tesztet mindenképpen érdemes kipróbálnotok. Lássuk, mennyit tudtok Budapest kerületeiről.
A diákon kívül senki nem ismerte az önkormányzati törvényt, ő mentette meg a kecskeméti közgyűlést.
Ki mondta, hogy a kémia tanulásnak mindenképpen unalmasnak kell lennie? Pláne manapság, amikor naponta jelennek meg az újabbnál újabb és szórakoztatóbb alkalmazások. Most mutatunk néhány appot, amivel - ha eddig nem tettétek - biztosan megkedvelitek a kémiát.
Felismeritek a különböző nemzeteket zászlajuk alapján? Most kiderül. Mutatunk nyolc zászlót, és három-három válaszlehetőséget. Lássuk, nektek hibátlan lesz-e.
Nincs találékonyabb "szakács" egy éhes egyetemistánál. Tészta tésztával, tojás különböző formában, vagy éppen szendvics minden mennyiségben? Akár kolisak, akár albisok vagytok, biztos, hogy idővel ti is kísérletezni fogtok -, ha eddig még nem tettétek -, és olyan ételeket készítetek majd, amitől szegény Gordon Ramsay csak a fejét fogná. De nézzük, mik azok az alapételek, amelyek valószínűleg rendszeresen az asztalotokra fognak kerülni.
Az újítás jól jöhet a diákoknak, tanároknak, de még a szülőknek is.
Emlékeztek még, hogy hol született Kosztolányi Dezső? És arra, hogy kinek a szülővárosa Nagyszalonta? A következő kvízzel tesztelhetitek a tudásotokat. Lássuk, nektek hány pontotok lesz.
Felismeritek a daktilust? Tudjátok melyik verslábnak a képlete a ∪ ∪ — —, vagy éppen melyikre jó példa a "bolygó" szó? Ebből a tesztből kiderül. Lássuk, hány kérdésre tudtok helyesen válaszolni.
Manapság már szinte végeláthatatlan a fóbiák sora, de tudjátok, hogy pontosan mit takar a dentofóbia vagy éppen a xenofóbia? A következő kvízzel tesztelhetitek a tudásotokat.
Bár az idei félévkezdés a vírus miatt speciális volt, vannak olyan klasszikus egyetemi életérzések, amiket minden hallgató - lehet, hogy nem csak gólya - nagyon jól ismer. Ti is magatokra ismertek?
Mennyire mozogtok otthonosan a szólások és közmondások világában? A következő tesztből kiderül. Nektek hány pontotok lesz?
Jók vagytok töriből? Kívülről fújjátok a második világháború dátumait és fontos eseményeit? Akkor ez a teszt nem foghat ki rajtatok.
Teszteljétek tudásotokat a következő kvízzel. Mindig is jól ment a kémia? Akkor ez sem foghat ki rajtatok
Klasszikusok, amiket mindenki tanult, de vajon emojikkal is olyan egyértelműek? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel. Minden irodalmi művet felismertek?