Új funkcióval szeretné segíteni a tanulást a Viber

Az újítás jól jöhet a diákoknak, tanároknak, de még a szülőknek is.

  • Eduline

Egy új funkciót hoztak létre Viberen az üzemeltetők, amivel segíteni szeretnék a tanárokat, diákokat, szülőket – olvasható a hvg.hu oldalán.

Nemrég az üzenetküldőben jelent meg a szavazásoknál elérhető feleletválasztós kvíz a csoportos beszélgetések és a közösségek számára is. A fejlesztők szerint a tanároknak így könnyebb lesz ellenőrizni, hogy az osztályoknak az egyes tantárgyakból milyen fokú ismeretei vannak.

A kvíz élesítése után a többi felhasználó láthatja a válaszok megoszlását, de csak az után, hogy minden egyes személy részt vett és kitöltötte a tesztet. Ezt követően a felhasználók egy rövid magyarázattal kísérve nézhetik meg a helyes választ.

Emlékeztek még, hogy melyik költőnk hol született?

Emlékeztek még, hogy hol született Kosztolányi Dezső? És arra, hogy kinek a szülővárosa Nagyszalonta? A következő kvízzel tesztelhetitek a tudásotokat. Lássuk, nektek hány pontotok lesz.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.

„A Corvinus nemzetközibb, mint valaha, a dolgozók fizetése pedig több mint duplájára nőtt” – az egyetem szerint eredményes volt a modellváltás

Mi alapján tartja sikeresnek a modellváltást a Corvinus vezetése, hogyan zajlottak az elmúlt évek egyeztetései, nőhet-e a választott szenátusi tagok aránya, és pontosan mit értenek „európai normákhoz közelítő” működés alatt? Ezekről kérdeztük a Budapesti Corvinus Egyetemet azután, hogy az oktatói szakszervezet élesen bírálta az alapítványi modellt, és „rendszerváltást” sürgetett az intézményben.

Maruzsa Zoltán olyan gimnáziumi igazgatót nevezett ki, akit a tantestület nem támogatott, most tömeges felmondások jöhetnek

Komoly feszültség alakult ki a budapesti Németh László Gimnázium tantestületében az új igazgató kinevezése miatt. A pedagógusok egy része szerint az iskola élére olyan vezető került, akit korábban több konfliktus is övezett, és akinek kinevezését a tantestület többsége sem támogatta. Többen már a felmondásukat fontolgatják, ha nem történik változás az intézmény vezetésében.