Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár a Belügyminisztérium szerint nincs tanárhiány, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke, Horváth Péter szerint is nehezen lehet betölteni a megüresedett állásokat, hamarosan pedig még többen távozhatnak.
Rohamosan közeleg a szeptember elseje, a tanév tervezéséhez pedig létfontosságú lenne tudni, pontosan mikor lesznek a szünetek - ennek ellenére a hivatalos jogszabály még mindig nem jelent meg. Közben már jönnek az első infók a menzaárakról és a rendszerből hiányzó pedagógusokról, az önkormányzatoknál pedig néhány ezer forintos tanévkezdési támogatást is igényelhettek.
Interjút adott a Népszavának a köznevelési államtitkár, aki többek között beszélt a tanév rendjéről, a pedagógusok béremeléséről és a tanárhiányról is.
Ránéztünk, hogy állnak a tanári álláshirdetések a Belügyminisztérium közigazgatási állásportálján, ahol meglepő számokat találtunk - a tanári pozíciókból fele annyi találatot kapni, mint egy hónappal ezelőtt.
Egészen meglepő megoldásokat találnak a világ különböző országaiban a tanárhiány leküzdésére: van, ahol katonákat képeznének át pedagógusnak, máshol pedig a megszokott, egyetemi oktatás megkerülésével, egy online tanfolyam elvégzése után adnának képesítést a leendő tanároknak. Összegyűjtöttük, hogyan próbálják kezelni ezt a globális problémát más országokban.
Hiába tart még a vakáció, mindegy, hogy tűz a nap vagy esik az eső, ma is volt és jövő héten is lesz Zebraszerda, mint ahogy az elmúlt hónapokban minden héten.
Ismét egyeztetett a kormány és a pedagógiai szakszervezetek, ezt azonban a kormány részéről nem előzte meg érdemi tárgyalás, így a pedagógusok képviselői egy kérdés kivételével most sem kaptak konkrét válaszokat.
A CKP többek között azt is felháborítónak tartja, hogy az ősztől induló honvédelem tantárgyat legfeljebb érettségivel rendelkező őrmesterek is taníthatják.
Számos dologban akad(t) egyeztetni valója kormánynak ezen a héten is a szakszervezetekkel. Megjelent a státusztörvény végrehajtási tervezete, amiről a héten már volt is személyes egyeztetés, de augusztus 4-ig kritizálhatták a a tanév rendjének tervezetét is. A héten pedig egy nagyon fontos időpont is lejár: ma éjfélig adhatjátok le a jelentkezéseteket, ha pótfelvételiznétek.
Az oktatást is irányító tárca szerint míg a szakszervezetek a mereven szabályozott bérrendszereket követelik, ők tudatosan hagynak jelentős mozgásteret az iskolaigazgatóknak a teljesítménybérezésben.
Idén 10 514 jelentkezőt vettek fel pedagógusképzésre, amit az államtitkár „csattanós válasznak” nevezett „az új életpályatörvényt és az oktatási rendszert folyamatosan ócsárló baloldalnak”.
Nyilvánosságra hozta a belügy a státusztörvény végrehajtási rendeletének tervezetét. Ennek egy kacifántos mondatából az is kiderült, jövő júniustól a pedagógusoknak esküt is kell majd tenniük a tanításhoz, a százezres különbségeket ígérő teljesítménybérezés terén viszont nem igazán tisztult a kép. Közben péntekre egyeztetni hívta a tárca a szakszervezeteket és a pedagóguskart.