Nem beszélnek róla, de az amerikai elit iskolákban is probléma a rasszizmus
Illetve eddig nem sok szó esett róla, de mos Instagramon mondják el a diákok, milyen "feketének" lenni egy amerikai magániskolában.
Illetve eddig nem sok szó esett róla, de mos Instagramon mondják el a diákok, milyen "feketének" lenni egy amerikai magániskolában.
Egy oklahomai keresztény középiskola tornatanára arra kérte a gyerekeket, hogy bőr -és hajtípus alapján alkossanak csoportokat. A diákok körében ez hatalmas felháborodást keltett, a tanárt pedig felfüggesztették a munkavégzés alól.
Bőrszíne miatt állították meg az egyik diákot a Cambridge-i Egyetem a portáján. A 32 éves Collin Edouard-ot a portás nem akarta beengedni az egyetemre, egy társa közbelépése mentette meg attól, hogy kidobják.
A Duke Egyetem orvosi fakultásán dolgozó programigazgatónak került veszélybe az állása.
Többen is segítenének, de nem nyúlhattak eddig a sértő felirathoz.
A közösség dobta össze a lány egyetemi tandíját.
A butábbak olyanokat pécéznek ki maguknak, amelyek velük született tulajdonságaik miatt mások.
Egy nőt fenyegettek meg, hogy felgyújtják az általa viselt hidzsábot, ezért békés tiltakozást szerveztek a gyűlölet ellen.
Egyelőre nem világ, mi volt az indítéka a diákoknak, de elég nagy port kavart az akciójuk.
Corey Menafee a Yale egyik épületének konyháján dolgozott, ám nemrég elvesztette állását, miután kitört egy ablakot. Szinte polgárjogi harcossá vált sokak szemében.
411 társáról készített portrét titokban a középiskolás srác.
A rasszizmusról beszélt egy amerikai tanár, egy diákja viszont nem értett egyet az elhangzottakkal. Nem mindennapi tanóra lehetett, az biztos. Az erről készült videót rengetegen látták már.
Tiltott szóra utaltak a lányok egy fotón, ezért rasszistának kiáltották ki őket. Az amerikai iskolában megoszlanak a vélemények, hogy tényleg súlyos hibát vétettek-e a lányok, vagy az egész csak egy ártatlan tréfa volt. Most ott tart az ügy, hogy rendőrök védik az iskolát.
„Tényleg Kölnből jöttél? És mit gondolsz az Iszlám Államról?” – ezzel nyitotta a beszélgetést az egyetemen egy német születésű fejkendős muszlim gyökerű lánnyal egyik társa. Mozgalmat indítottak a mindennapi rasszizmus ellen, amit "elkövetői" gyakran észre sem vesznek.
Ismeritek azt a részt a South Parkban, amikor le szeretnék cserélni a város zászlaját, a megkérdezett emberek pedig képtelenek dönteni a kérdésben: „látom, hogy rasszista, ugyanakkor a múltunk része is” – mondja egyikük. Hasonló dilemmával néznek szembe több amerikai egyetemen is, miután az elmúlt hetekben főleg fekete jogvédő csoportok és diákszervezetek kezdtek tiltakozásba annak érdekében, hogy a rasszistának ítélt történelmi személyiségek nevét eltüntessék az intézmény életéből.
A legszegényebb, kínai származású diákok nagyobb eséllyel jutnak be a felsőoktatásba Nagy-Britanniában, mint a leggazdagabb fehér szülők gyerekei. Meglepő felmérésen álmélkodik a szigetország.
Egy éhségsztrájkoló hallgatótársukért állnak ki a University of Missouri egyetemi focicsapatának tagjai. Óriási a botrány az egyetemen, ahol elszaporodtak a rasszista incidensek az elmúlt hetekben. Sokan az intézmény vezetőjének fejét követelik.
Szélsőséges nézetek megelőzéséről szóló továbbképzést terveznek az osztrák iskolákban az oktatási minisztérium kezdeményezésére, a koalíció keddi bejelentése szerint márciusig születik döntés az integráció elősegítéséről.
Tíz év után újra bekerültek afroamerikai hallgatók az Alabamai Egyetem (UA) női klubjaiba (sororities), a helyi...
Az amerikai first lady a jelek szerint hallgatóként nem volt túl jó véleménnyel az egyeteméről.