Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az egyetem elvégzése után pályakezdőként a fizetésetek majdnem elérheti a bruttó 900 ezer forintot is, ha az idei felvételi 10 legnépszerűbb mesterszakának valamelyikén végeztek.
Nehezebbé válhat a munkavállalás a külföldről érkező frissdiplomásoknak az Egyesült Királyságban. A szűkülő lehetőségek miatt a brexit óta lényegesen csökkent a nemzetközi hallgatók száma az országban, az egyetemek vezetői aggódnak.
Akkora a szakemberhiány, sokan saját gyerekeik miatt végzik el a gyógypedagógus képzést. Megkezdődtek az állami egyetemek bérrendezését követelő tárgyalásai a kormánnyal. Mutatjuk, mennyi idő alatt lehet a legnépszerűbb diplomákkal pályakezdőként állást találni - ezek voltak a hét legfontosabb történései.
Április 17-én több mint 100 munkaadóval és még több állásajánlattal indul a HVG Állásbörze, ahol hasznos tippeket kaphattok arról, hogyan legyetek sikeresek a munkavállalásban.
Gazdaságtudományi szakon akár már 1,06 hónap alatt is találnak állást a pályakezdők, míg például jogászként majdnem három hónap is eltelhet az első munkavégzés kezdetéig. Összegyűjtöttük, hogy az egyes szakok diplomájával mennyi időbe telik elhelyezkedni a frissen végzett hallgatóknak.
A frissdiplomások 78 százaléka már a tanulmányai alatt is dolgozott a képzése legalább egy szakaszában. Bár a kötelező szakmai gyakorlatok általában szorosan kapcsolódnak a hallgatók tanulmányaihoz, sok esetben a szakmai tudás és a munka milyensége között nagy az eltérés.
Összegyűjtöttünk mindent, amit a megváltozott matekérettségiről tudni kell. Magas pontszám kellett a szóbelihez a legjobb középiskolákban. A fiatal pályakezdőknek sem könnyű, ha munkát kell keresniük. Azt is megtudtuk, milyen vakvezetőkutyával az egyetemen – mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.
Több körös interjúk, képzések, mesterséges intelligencia, infláció – ilyen kihívások várják a pályakezdőket a folyamatosan változó munkaerőpiacon. Továbbra is az informatikusok a legkeresettebbek, a mérnököknek sem jelent kihívást az elhelyezkedés, de a szolgáltató funkciók, logisztika vagy HR iránt érdeklődők már nehezebb helyzetben vannak a Randstad HR trends 2024-es kutatása alapján.
Nagyon nagy visszaesés történt a fegyveres szerveknél dolgozó munkavállalók számában. Budapesten 20 év alatt az alkalmazottak több mint fele hagyta el a pályát.
A fiatal pályakezdők átlagos bérigénye nettó 308 ezer forint, de van olyan egyetem, ahol a végzett hallgatók ennél majdnem 100 ezerrel többet is elkérnek.
A munkahelyi generációváltást elősegítő programmal a fiatal álláskeresők munkához jutását, beilleszkedését és a generációk közötti tapasztalat-átadását akarják támogatni.
Túlzott lelkesedéssel kezdődik, majd frusztrációval, motiválatlansággal, csendes kilépéssel, végül pedig felmondással, vagy komoly egészségügyi problémákkal végződik. A burnout-szindróma, vagyis kiégés 2019 óta hivatalosan is elismert egészségügyi állapot, ami fizikailag és szellemileg is megterheli a munkavállalókat. Kiváltképp, ha pályakezdőkről van szó.