Újságíró akart lenni, háborúellenes "politikai megnyilvánulásai miatt" kirúgták a szentpétervári egyetem egy hallgatóját
Egy orosz főiskola vezetője szerint pedig a honvédelmi minisztérium már az egyetemeken is katonákat toboroz.
Egy orosz főiskola vezetője szerint pedig a honvédelmi minisztérium már az egyetemeken is katonákat toboroz.
Elítélték a háborút, ezért a régi klasszikusok mellett az elmúlt évek népszerű, nemzetközileg is ismertté vált orosz és ukrán előadóinak számait is kitiltották az iskolai szilveszteri partikról.
A legutóbbi becslések szerint nagyjából 100 ezer roma hagyta el Ukrajnát a háború kitörésétől júniusig, rengetegen érkeztek Magyarországra. Többségében többgyermekes családok, ám a gyerekeknek csak egy része tudott bekapcsolódni a magyarországi oktatásba.
A jelenlegi kiadás 2018 óta van az iskolákban, viszont egy korábbi kiadásban még nem volt titok Krím 2014-es lerohanása és a szakadár államok kérdése sem. Időközben az Ukrán külügy is megszólalt az ügyben.
A nyolcadikosok az ukrajnai válság és háború megértéséhez témakörében kaptak finoman szólva is érdekes ábrát.
24 000 ukrán hallgató szakította félbe egyetemi tanulmányait a háború kirobbanása óta – számolt be az ukrán oktatási tárca.
Fedir Shandor egyetemi tanár a világjárvány óta online tanít, az elmúlt hónapokban azonban a frontvonalról oktatta diákjait.
Az ukrajnai háború Közel-Keleten és Észak-Afrika több részén tovább súlyosbíthatja az élelmezési problémákat.
Az angol-német szakos tanárnő egy tanórán arról beszélt, miért helyteleníti az orosz aggressziót. Diákjai felvették az órán elhangzottakat, és az eljutott az orosz biztonsági szolgálathoz. A tanárnő most nem hagyhatja el Oroszországot, és akár 10 év börtönbüntetést is kaphat.
Az Egyesült Királyság egyik legjobb egyeteme a háború elől menekülő ukránok százait segíti egy új programban.
Kijev polgármestere bejelentette: folytatódik az oktatás az iskolákban. Igaz, csak online formában.
Tovább folytatódott a tanárok tiltakozása - a héten is sok intézményben szerveztek sztrájkot vagy polgári engedetlenségi akciót -, és hamarosan újabb tüntetések lesznek a Kossuth téren. Ismét magyar diákok értek el nemzetközi versenyen hatalmas sikereket, a Debreceni Egyetem visszavonta Putyin díszpolgári címét. A hét hírei.
A február 24-i orosz támadásokat követően online térbe költöztek az ukrán iskolák, így az órákon azok is részt vehetnek, akik elmenekültek a háborús országból.
Az ukrajnai szülők eddig 650 gyermeknek kérvényezték a felvételt a moldovai iskolákba és óvodákba.
Általános iskolások készítettek csomagokat Ukrajnából menekülő gyerekeknek.
Kelet- és közép-európai egyetemek támogatják a háború elől menekülő hallgatókat, oktatókat és kutatókat. Van, ahol jogi tanácsadást biztosítanak, máshol pénzzel segítenek.
A levélben, amelyet az egyetem 7500 egykori és jelenlegi hallgatója írt alá, kiállnak a háború ellen.
A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola az orosz támadások kezdete óta fogadja a háború sújtotta régiókból érkező menekülteket. Közben nekik is át kellett állniuk online oktatásra.
Hazaérkezett az a százhatvan indiai egyetemista, aki Magyarországon keresztül menekült Ukrajnából.
Az ukrán-orosz háború másik oldala: sok külföldön tanuló orosz egyetemista érzi úgy, hogy egyedül maradt, pedig sem a háborút, sem az orosz elnököt nem támogatja.