Így készülhettek a 2019-es érettségire: ötöst szereznétek a matekvizsgán, ha ma lenne?
Átmennétek a matekérettségin, ha ma lenne? Még van időtök gyakorolni a 2019-es érettségi előtt, mi pedig segítünk pár gyakorló feladatsorral.
Átmennétek a matekérettségin, ha ma lenne? Még van időtök gyakorolni a 2019-es érettségi előtt, mi pedig segítünk pár gyakorló feladatsorral.
Még közel sem ért véget az idei érettségi szezon. A héten a fizikaérettségivel folyatódnak a vizsgák. Íme a heti menetrend:
"Ez nem hiányzik valakinek? A Király utcán találtam" - ezzel a címmel osztottak meg a Pesten hallottam Facebook-csoportban egy talált matekpéldát. Ha úgy gondoljátok, hogy az érettségiről maradhatott, írjátok meg, melyik feladatról.
A közép- után az emelt szintű matekérettségi hivatalos megoldását is nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal. Itt találjátok az értékelési-javítási útmutatót.
Közzétette a keddi középszintű matekérettségi hivatalos megoldását az Oktatási Hivatal - itt nézhetitek meg, hány pontot szereztetek.
A népszerű pénzügy-számvitel alapszakon főként a végtelen sorokra, a függvényelemzésre, a lineáris egyenletrendszerekre és a valószínűségszámításra támaszkodnak az oktatók, ezek a témakörök pedig elég nagy súllyal megjelentek a középszintű matematikaérettségi kötelező feladataiban - véli az Eduline által megkérdezett egyetemi oktató.
Véget ért az emelt szintű matematikaérettségi is. Diákok osztották meg tapasztalataikat az Eduline-nal. Második rész.
Kedden több tízezer diák írta meg matekból a középszintű érettségit, amelynek első része az alapfogalmak, definíciók, egyszerű matekos összefüggések ismeretét ellenőrizte. Az érettségizőknek az írásbelin legalább 12 pontot össze kell gyűjteniük ahhoz, hogy esélyük legyen megszerezni a kettest. A következő tesztben ezt a tizenkét feladatot oldhatjátok meg - a kvízt elsősorban azoknak ajánljuk, akik több éve vagy évtizede érettségiztek. Papírt, ceruzát, számológépet elő!
Alapvetően könnyen megoldhatónak találták a keddi matematika érettségi írásbeli feladatait a vizsga után az MTI-nek nyilatkozó diákok és pedagógusok.
Hány százaléktól van meg a kettes a közép- és az emelt szintű érettségin? Mutatjuk a pontozási szabályokat.
Az emelt szintű matekérettségi is véget ért. Diákok számoltak be az Eduline-nak tapasztalataikról.
„Nagyjából azt a nehézségi szintet hozta a középszintű feladatsor, mint az előző években” – mondta az Eduline-nak Hulej Ákos, a Studium Generale matematika szekciójának vezetője, aki szerint a diákok közül kevesen választották a 16-os feladatot, pedig „aki úgy döntött, hogy azt oldja meg, jól járt”.
Véget ért a középszintű matekérettségi. Diákokat kérdeztünk arról, mt gondolnak a feladatsorról.
Szerintetek elegendő volt az idő a középszintű matekérettségi második feladatlapjának megoldására?
Milyen szóbeli vizsgára készülhetnek azok a diákok, akik nem szerezték meg a maximális pontszám legalább 25 százalékát? Utánajártunk.
A középszintű matekérettségi 16. feladatának leírása majdnem egyoldalas, vagyis sok idő kellett ahhoz, hogy a diákok alaposan végigolvassák, sokan emiatt ijedtek meg ettől a példától - mondta az Eduline által megkérdezett szakértő. De mit gondolnak a diákok?
13 órakor elkezdtük közzétenni a matekérettségi nem hivatalos megoldásait - itt egy helyen megtaláljátok az összes feladat megoldását.
A középszintű matekérettségi második részének végén három - választható - feladatot kaptak az érettségizők. Itt találjátok a 18-as feladat nem hivatalos megoldását. A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.
A középszintű matekérettségi második részének végén három - választható - feladatot kaptak az érettségizők. Itt találjátok a 17-es feladat nem hivatalos megoldását. A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.
A középszintű matekérettségi második részének végén három - választható - feladatot kaptak az érettségizők. Itt találjátok a 16-os feladat nem hivatalos megoldását. A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.