Tudtátok? Ma a magyar mellett további tíz nyelven érettségiznek matekból a diákok
Kedden reggel - a járványügyi intézkedések betartásával - országszerte a matematika írásbelikkel folytatódtak az érettségi vizsgák.
Kedden reggel - a járványügyi intézkedések betartásával - országszerte a matematika írásbelikkel folytatódtak az érettségi vizsgák.
Az Eduline által megkérdezett szaktanár szerint az első három feladat nem nehéz csak bonyolultabb lehet a megfogalmazása, ami – hasonlóan az első feladatlaphoz – megakaszthatja a diákokat.
Egyenletrendszer, síkgeometria, gráfok, százalékszámítás és logaritmusok – ilyen témakörök is szerepelnek a középszintű matekérettségi második, hosszabb és összetettebb feladatokból álló részében.
9 órakor elkezdődött a közép- és az emelt szintű matekérettségi is. Mutatunk néhány életképet az iskolákból.
Az előző évekhez képest "nem megszokott formában" kaptak feladatokat a diákok a mai matekérettségin. Az általunk megkérdezett szaktanár szerint a témakörök ugyan nem nehezek, de lehet buktató a rövid feladatokban.
A matematikából középszinten vizsgázók két feladatsort kapnak: az első 10-12 feladatot tartalmaz, amely alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét ellenőrzi.
Ebben a percben indult a vizsga, amelyre diákoknak 180 percük lesz. Tartsatok velünk ma is, ugyanis délután jövünk a nem hivatalos megoldásokkal.
Ma a matekkal folytatódott az érettségi - már itt is vannak a nem hivatalos megoldások. Folyamatosan frissülő tudósításunk.
Reggel kilenc órától kezdődik a matekérettségi közép- és emelt szinten is. Minden fontos információt összegyűjtöttünk a feladatsorokról, az írásbeli után pedig jövünk a nem hivatalos megoldásokkal.
Milyen témakörökre kell felkészülni? Hány pontot lehet szerezni egyes feladatrészekben? Milyen segédeszközöket lehet használni? Minden infó egy helyen.
Folyamatos számológép-használat, válaszok megadása ceruzával – mutatjuk a listát.
Milyen részekből áll az emelt szintű, írásbeli matekérettségi? Milyen témakörök kerülhetnek elő a feladatsorban, és hány pontot szerezhettek összesen? Mutatjuk a részleteket.
Ha ezekre figyeltek, több pontot is „megmenthettek”.
Ha sikerült elérnetek a kettes alsó határát, akkor nektek ezzel nem kell foglalkoznotok.
A közép- és az emelt szintű matekérettségin is két-két feladatsort kell kitöltenetek. Mutatjuk, milyen feladattípusokra kell számítanotok a vizsga első, illetve második részében.
Mit vigyetek magatokkal a holnapi matekérettségire? Itt a legális puskák listája.
A középszintű vizsgán a rendelkezésetekre álló idő is kevesebb egy órával, mint emelt szinten.
Mutatjuk, hogy a feladatsorok összeállításakor milyen tartalmi arányok az irányadók.
Mit érdemes átnéznetek, ha úgy érzitek, a matek nem az erősségetek? Hogyan lehet a legkönnyebben pontokat szerezni a vizsgán? Cikksorozatunk hatodik – és egyben utolsó – részében ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Az elmúlt hetekben szaktanárok és a Studium Generale szekcióvezetői segítségével jártunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Most csokorba szedtük a megjelent cikkeket, hogy az érettségik előtti hétvégén még átolvashassatok mindent, amiről eddig esetleg lemaradtatok.