Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pénteki lazításhoz (és az élvezetesebb magyarórákhoz) ajánlunk ma négy videót. Hogyan hangzik Petőfi Sándor egyik legismertebb verse, ha a Kávészünet adja elő? Hogyan dolgozta fel az Ady-verseket Cseh Tamás? Zene péntek estére.
Petőfi-verseket mindenki olvasott már, ha máshol nem, az általános vagy középiskolai magyarórán. Ma esti tesztünkkel kideríthetitek, felismeritek-e még a legismertebb költeményeket.
Tudjátok, végül kihez ment hozzá Kozmutza Flóra? Na és azt, hogy kinek volt viharos kapcsolata Osvát Ernővel? Ezekhez hasonló kérdések várnak rátok. Hajrá!
Adyt mindenki Ady Endreként ismeri, pedig nem ez volt a teljes neve. Csinszkának nem Ady volt az egyetlen híres szerelme, és a múzsa neve sem Ady fejéből pattant ki. Mutatunk néhány érdekességet Ady életéből.
Pontosabban Petőfi Sándor családjáról. Tudtátok például, hogy Andersen világhírű meséi először Szendrey Júlia fordításában jelentek meg nyomtatásban Magyarországon? Vagy hogy Petőfi halála után Szendrey hozzáment ugyan Horvát Árpád történészhez, de annyira megromlott a kapcsolatuk, hogy külön lakásba költözött? És miért tudunk olyan keveset Petőfi fiáról?
Újabb trend terjed az interneten, amely még a magyarérettségi szóbelijén is hasznos lehet: ha bedobjátok mint mai irodalmi jelenséget, tuti befutók lehettek. A technika (vagy művészet?) lényege, hogy a Google keresőjében kell verset alkotnotok az egy-egy szóra, kifejezésre kiadott lehetőségekből. A "művet" ezután feltölthetitek a Google Költészet nevű tumblr- vagy Facebook-oldalra.
Kiegyensúlyozottnak, sőt évek óta a legjobb feladatsornak tartják a szaktanárok az idei magyar írásbeli érettségi tételeit. A diákok már nem repestek ennyire: ők nehezebbnek érzékelték a feladatokat, ráadásul soknak is találták őket.