Tilos lesz a tanár-diák kapcsolat a Facebookon augusztustól?
Elfogadta Missouri állam szenátusa azt a jogszabály, amely alapján augusztustól egyetlen diák sem jelölheti be tanárát a Facebookon vagy más közösségi oldalon.
Elfogadta Missouri állam szenátusa azt a jogszabály, amely alapján augusztustól egyetlen diák sem jelölheti be tanárát a Facebookon vagy más közösségi oldalon.
37 ezer dolláros, vagyis hétmillió forintos ösztöndíjat lehet nyerni egyetlen Twitter-üzenettel – az iowai egyetem egészen furcsa módszerrel próbálja kiszűrni a legkreatívabb hallgatókat.
Egyre több amerikai és ausztráliai oktatási körzet tiltja meg a pedagógusoknak, hogy ismerősnek jelöljék tanítványaikat a közösségi oldalakon. A facebookos kommentek eddig több tucat iskolai botrányt robbantottak ki – sokak szerint ezért az a legjobb megoldás, ha a tanárok semmilyen személyes információt nem tesznek közzé magukról.
Ne vegyék fel ismerőseik közé tanítványaikat, és egyáltalán ne küldjenek nekik üzeneteket a közösségi oldalakon – ezt tanácsolja a pedagógusoknak a legnagyobb brit tanári szervezet.
A társaikat gyötrő és a terrort elszenvedő diákok egyaránt nagyobb eséllyel érkeznek olyan környezetből, ahol előfordul családon belüli erőszak - állapították meg amerikai kutatók.
Vádat emelt a bíróság Dharun Ravi, a Rutgers University volt diákja ellen, aki tavaly szeptemberben webkamerával felvette homoszexuális szobatársa, a 18 éves Tyler Clementi egyik együttlétét. A videót a közösségi oldalakon is terjesztette.
A Facebook is okozhat depressziót - állítják befolyásos orvosok, akik szerint a közösségi portál negatív hatással lehet az önértékelési problémákkal küszködő tizenévesekre.
Felfüggesztették állásából azt a New York-i pedagógust, aki másfél hete elindította a Burn and Rot in Hell nevű „közösségi portált”. Az oldalon megbántott, megcsalt vagy szimplán dühös emberek tehetik közzé gondolataikat ellenségeikről.
Száz amerikai középiskolás lány neve került fel arra a facebookos listára, amely állítólagos szexuális szokásaik szerint rangsorolja a tinédzsereket. Az oldalt egy éjszaka alatt több mint hétezren lájkolták.
Csoportos öngyilkosságra buzdított pécsi gimnazistákat egy, a Facebook közösségi portálon megjelent felhívás.
A Myyearbook.com alapítója még nem szerzett diplomát, de az álláskereséssel valószínűleg nem lesz gondja: a közösségi oldalnak ma már 25 millió felhasználója van, ezzel egyike az Egyesült Államok leglátogatottabb oldalainak.
Szúrópróbaszerűen teszteltük, mennyire használják a közösségi oldalakat a magyar felsőoktatási intézmények, azaz mennyire aktívak a Facebookon, a Twitteren és a Youtube-on. Első körben nagy zűrzavar fogadott, de találtunk néhány pozitív példát is, sőt az egyik intézmény webkettes jelenléte egyenesen kifogástalannak tűnik.
Furcsa okok miatt bocsátottak el egy irodalomtanárt az egyik georgiai középiskolából: a pedagógus Facebookon közzétett fotóin egy pohár borral és egy korsó sörrel pózol, ez az iskola igazgatója szerint megengedhetetlen, a képek ugyanis alkoholfogyasztásra buzdítják a diákokat.
Állatkertnek nevezte munkahelyét az egyik nagy-britanniai, sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkozó általános iskolájának tanára a Facebookon. A pedagógus ma már nem dolgozik az oktatási intézményben.
Bizarr jelzőkkel illette diákjait az egyik közösségi oldalon a kiskunfélegyházi Darvas József Általános Iskola igazgatója, aki egyben Kiskunmajsa alpolgármestere és a helyi KDNP vezetője – írja a Blikk. A politikus azt állítja, nem ő küldte a bizalmas üzeneteket, politikai támadás áll a háttérben.
Felfüggesztették azt a 16 éves kaliforniai diákot, aki a Facebookon trágár szavakkal illette biológiatanárát – a pedagógus állítólag túl sok házi feladatot adott fel hétvégére.
Öt nap alatt több mint négyezren csatlakoztak a Budapesti szülők riadólánca Facebook-csoporthoz, hétfőn este pedig létrehozták az országos szülői riadóláncot is, amelynek egyelőre hatszáz tagja van.
Már hétévesen rendszeresen használják az internetet az európai gyerekek, szüleiknek azonban gyakran fogalmuk sincs arról, hogy pontosan milyen oldalakat nézegetnek.
Hat diáklányt tartóztatott le a rendőrség a nevadai Carson Cityben, a középiskolások ugyanis „Támadj meg egy tanárt” elnevezésű eseményt hoztak létre a Facebookon – állításuk szerint viccből.
Akár a közösségi oldalakon is kérhetnek információt könyvtári kölcsönzésükről a Debreceni Egyetem hallgatói.