Hetente háromszor tesztelik majd a diákokat és tanárokat Ausztriában
Mindent megtesznek, hogy elkerüljék az újabb bezárásokat.
Mindent megtesznek, hogy elkerüljék az újabb bezárásokat.
A középiskolások és az egyetemista korúak azok, akik leginkább tudják terjeszteni a fertőzést - mondja Duda Ernő virológus.
A hallgatók az EFOTT nulladik napjára mehetnek el.
Újra a márciusi szinten vannak a járványügyi adatok Izraelben.
A szakemberek szerint az iskolakezdés ismét megdobhatja a fertőzésszámokat, ezért kellene időben kezdeni az oltást.
Az UNICEF friss felmérése szerint a szegényebb családok gyerekei jobban ki voltak téve a mentális kockázatoknak.
A regisztráció után - amelyet a szülőknek kell elvégezniük - az oltás Pfizer-vakcinával történik a kórházi oltópontokon.
Szokatlan fáradtság, a tartós szomorúság és ürességérzet - ezek a leggyakoribb pszichés tünetek a pandémia alatt a középiskolásoknál, de sok szülő alvászavart és evési zavart is lát a gyerekeknél.
A diákok ennek felmutatásával mehetnek uszodába, étterembe, cukrászdába, vagy folytathatnak sporttevékenységet egyesületekben - jelentette be szerdán Heinz Fassmann oktatási miniszter Bécsben.
Nincs szélessávú internet és megfelelő számítógép, otthon pedig nincs tanulásra alkalmas hely – ilyen akadályokkal szembesültek az elmúlt hónapokban azok az érettségizők, akik az ország mélyszegénységgel sújtott részein élnek, komoly anyagi gondokkal küzdő családokban. Bőven volt munka a hátrányos helyzetű diákokkal foglalkozó civil szervezeteknél a távoktatás hónapjai alatt, de sikertörténetek is akadnak: van olyan végzős gimnazista, aki Hajdú-Bihar megye egyik legszegényebb kistelepüléséről juthat be a jogi egyetemre.
Nemcsak orvostanhallgatók, leendő ápolók, mentőtisztek és szülésznők, hanem más szakokon tanulók közül is sokan vállaltak munkát önkéntesként a koronavírus-járvány kirobbanása óta. Van, aki oltóponti adminisztrátorként vagy telefonos diszpécserként dolgozik, mások korrepetálást, pszichológiai tanácsadást tartanak, ELTE-s informatikushallgatók pedig önjáró, mesterséges intelligenciát alkalmazó fertőtlenítő robot fejlesztésében segítettek.
A rendkívüli szünet oka, hogy egyre több a megbetegedés, és egyes tagintézményeket már többször is be kellett zárni.
Az önkéntesek száma folyamatosan növekszik.
Ezekre a vizsgákra is a felnőttképzési szabályok érvényesek, így egy ideig itt is leáll az oktatás.
Munkájukért a fizetés mellett tanulmányi és vizsgakedvezményekkel élhetnek a tavaszi félévben is.
Más országokban prioritást élveznek a tanárok az oltási rendben, Magyarországon ezt még a szakmai szervezetek többszöri nekifutásra sem tudták elérni.
Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője szerint elég lenne egy kéthetes periódus.
Úgy vélik, az általános iskolák jelentős részében nincs jelen a fertőzés, ahol igen, ott eddig is elrendelték a digitális munkarendet.
Az intézményben átcsoportosítják a tanítás nélküli munkanapokat, így digitális oktatás sem lesz.
A városban egyre jobban fokozódik a járványhelyzet és egyre több 14 év alatti betegszik meg, ezért Csach Gábor szerint jó lenne, ha 1-2 hétig inkább csak az vinné bölcsibe, óvodába, vagy iskolába a gyerekét, aki nem tudja megoldani az otthoni felügyeletet.