Napokra bezárnak az iskolák Los Angelesben, mert sztrájkolnak az iskolai dolgozók
Mintegy 30 ezer iskolai dolgozó - portás, büfés, iskolabusz-vezető - hirdetett háromnapos sztrájkot a városban.
Mintegy 30 ezer iskolai dolgozó - portás, büfés, iskolabusz-vezető - hirdetett háromnapos sztrájkot a városban.
Két ponttal kiegészítette sztrájkköveteléseit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Hétfőtől „gördülő munkabeszüntetésbe” kezd a budapesti Eötvös József Gimnázium harminchat tanára. Az akció minden korábbinál tovább – egészen a téli szünet első napjáig – tart majd. Azt írják: nincsenek magukra hagyva, szülők és diákok állnak sorfalat körülöttük.
A noÁr Mozgalom alapítója kéri az iskolákban, óvodákban dolgozókat, a diákokat és a szülőket, hogy csatlakozzanak ahhoz a hatvan budapesti pedagógushoz, akik november 14-től egyhetes munkabeszüntetésbe kezdenek.
Több mint hatszáz szegedi, hódmezővásárhelyi, bordányi, domaszéki és szentesi pedagógus írta alá azt a közös nyilatkozatot, amelyben elítélik a hatalom megfélemlítési módszereit. Azt ígérik, ha egyiküket retorzió éri a kiállása miatt, közös sztrájkba lépnek.
Tanárok tucatjai hagyják el a pályát, akiket lehetetlen pótolni - többek között ezzel indokolják a Cserepka Baptista Gimnáziumban tanárai a kétnapos tiltakozást.
Philadelphiában sztrájkot hirdetett szombaton a több ezer iskolai dolgozót képviselő szakszervezet egy héttel a tanév megkezdése előtt a tarthatatlan munkakörülményeikre hivatkozva.
Augusztus 15-én az ország több pontján, egyszerre kellene pedagógustüntetést szervezni – olvasható abban a nyílt levélben, amelyet szerzője az Eduline-nak is elküldött. Azt írja, hogy a rezsicsökkentés lufijának kipukkanása után még nehezebb anyagi helyzetbe kerültek a 230 ezer forint körüli összegből vegetáló pedagógusok.
Ha sztrájkolnak a helyi iskolák pedagógusai, a kiesett munkaidőre járó órabért és juttatásokat az önkormányzat kifizetni – így döntöttek Dunaújvárosban.
A sztrájkot az új kormány megalakulásáig nem tudják folytatni, de a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete újabb akciókat szervez majd a következő hetekben.
Már nagyjából száz panasz érkezett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetéhez (PDSZ) a sztrájk idején levont bér miatt.
Több iskolában ezen a héten is folytatódik a sztrájk, miután a kormány nem reagált érdemben a szakszervezetek követeléseire.
Tegyétek is ki minél több iskolára - kérte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az intézményeket.
Hétfő reggelig majdnem 58 ezren írták alá a petíciót, amelynek indítói - a hétfői sztrájkot szervező két szakszervezet - szerint a kormány "már szinte csak gyermekmegőrző helyként tekint az állami oktatásra".
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak szerdán a pedagógusok Romániában.
„Hogy a további tárgyalásokat befolyásoljuk, nem marad más, mint a végső kényszerítő eszköz, a munkabeszüntetés. A figyelmeztető sztrájk csak az első, szimbolikus lépés lesz. Nagyon fontos, hogy országszerte, minden intézményben, együtt, egy időben adjunk hangot elégedetlenségünknek” – írja levelében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmánya.
Miért tárgyalnak még mindig a kormánnyal, és miért nem kezdenek a napokban országos sztrájkba? A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) megválaszolta a leggyakoribb kérdéseket.
Romániában az érettségi vizsgákat várhatóan fennakadás nélkül megtarthatják, miután az oktatási minisztérium szerint az oktatási szakszervezetek által meghirdetett általános sztrájk ellenére elegendő tanár hajlandó vizsgáztatni.