Fontos határidő jön: már csak egy napig lehet kérni a plusz egy év óvodát
Ha egy szülő szerint az iskola elkezdéséhez nem elég érett a gyermeke, a halasztást az Oktatási Hivataltól kell kérnie, de erre már nincs sok idő.
Ha egy szülő szerint az iskola elkezdéséhez nem elég érett a gyermeke, a halasztást az Oktatási Hivataltól kell kérnie, de erre már nincs sok idő.
Január 1. és 18. között kell beadni a plusz egy év óvodára vonatkozó kérelmeket.
A gyerekek több mint 90 százaléka megkapta a plusz egy óvodát, de megyénként más-más arányban küldte őket tovább az Oktatási Hivatal teljes szakszolgálati vizsgálatra – ezt derült ki a Szülői Hang közösséghez beérkezett visszajelzésekből. Úgy látják, az iskolaérettségi eljárás az összes családot megviseli, a hátrányos helyzetű gyerekek esélyeit pedig tovább rombolja.
Január 18-ig küldhetik el kérvényüket az Oktatási Hivatalnak azok a szülők, akik nem szeretnék, ha tankötelessé váló gyermekük 2022 szeptemberében elkezdené az iskolát. Összeszedtük a legfontosabb infókat a kérvényről, az iskolaérettségről és azokról az indokokról, amiket érdemes leírni.
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venniük a szülőknek akkor, amikor eldöntik, iskolába engedik-e a hatéves óvodást? Mikor érdemes kérelmezni a plusz egy év óvodát, és mikor nem?
Januárban kérvényezhetik a plusz év óvodát azok a szülők, akik nem szeretnék, hogy nagycsoportos gyermekük 2022 szeptemberében elkezdje az általános iskolát - mert úgy látják, hogy még nem érett meg rá. A papírügyekhez ma már bőven van segítség, ezeket mutatjuk.
Kétezer korábbi kérelmet nézhetnek meg a Szülői Hang közösség adatbázisában azok, akik ebben a tanévben szeretnék kérvényezni, hogy gyermekük még egy évig maradhasson az óvodában.
Részletes "útmutatót" készített a Szülői Hang közösség azoknak, akik januárban szeretnék kérvényezni, hogy a gyermekük még egy évet az óvodában tölthessen, és ne kelljen 2022 szeptemberében elkezdenie az általános iskolát. Mutatjuk a legfontosabb infókat.
Elkezdődött a tanárok oltása és még mindig sok a kérdés az április 19-re tervezett iskolanyitások, és az egy hónap múlva kezdődő érettségik körül is. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb oktatási híreit az általános iskoláktól egészen az egyetemekig.
A köznevelési törvény több ponton is változhat, a módosításáról az Országgyűlés a tavaszi ülésszakban hoz majd döntést.
Nagy a nyomás rajtuk, de itt az idő újra leülni a szőnyegre társasozni, közösen teregetni vagy a gyerekkel együtt ugrálni kockáról kockára a boltba vezető úton – többek között ezzel segíthetik iskolakezdés előtt álló, de az óvodák bezárása miatt otthonlétre ítélt gyerekeiket a szülők az Eduline által megkérdezett pszichopedagógus szerint.
Azt nem tudni, mikor, de a jelenlegi szabályozás újabb garanciális elemekkel bővülhet majd - derült ki egy írásbeli kérdésre adott minisztériumi válaszból.
A döntés előtt néhány nappal az ombudsman vizsgálata is több ponton jogszerűtlennek találta a törvényt.
Egyre több iskolában rendelnek el rendkívüli szünetet a koronavírus miatt, megvannak az idei iskolahalasztási kérelmek eredményei, jön a közlekedési alapvizsga az általános iskolákban, a Magyartanárok Egyesülete szerint "nyolcvanéves visszalépés" az új magyarérettségi, folytatódik a modellváltási hullám, a héten is zajlottak az események az SZFE-n. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Az idei iskolakezdési halasztások kapcsán 96 százalékban helyt adtak a szülők kérelmének - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel
Nemrég az Alapvető Jogok Biztosa is vizsgálatot indított az iskolaérettségik 2020-ban hatályba lépett új rendszerével kapcsolatban és több ponton jogszerűtlennek találta azt.
Nem csak a sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyerekek kapták meg az engedélyt az Oktatási Hivataltól. Viszont így sem volt könnyű dolguk azoknak a szülőknek, akik szerint gyermekük nem elég érett a szeptemberi iskolakezdéshez, ezért szerették volna még egy évig az óvodában tartani.
A dokumentumok elbírálása folyamatos, február elsejéig 11 667 kérelem esetében hoztak döntést.
Az alapvető jogok biztosa szerint hamarosan nyilvánosságra hozzák a témában készült jelentést.
Egyre kevesebb tanár van, így akár iskolabezárásokra is fel kell készülni a jövőben, lejárt az iskolaérettségi kérelmeinek leadási határideje és törölték a 2021-es érettségi elhalasztását szorgalmazó petíciót. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.