Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még egy hónapig lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap-, osztatlan mester- és mesterképzésekre, valamint a felsőoktatási szakképzésekre. Három helyet díjmentesen lehet megjelölni és összesen hat helyre lehet kérelmet beadni.
A kétszintű érettségi bevezetése előtt végzettek az érdemjegy alapján számolhatják ki érettségi pontjaikat az idei felvételin is. Itt vannak a részletek.
A világ egyik legjobb egyetemének számító Oxfordra a professzorok szívesebben vesznek fel hátrányos helyzetű tanulókat, mint tehetősebb társaikat, mert szerintük a szegényebb sorból származók szorgalmasabbak és jobban motiváltak.
300 ezer fő alá csökkent a felsőoktatásban tanulók létszáma. Ilyen utoljára 16 éve fordult elő. Az állam most spórol ezen, de nagy baj lehet belőle később.
Az Oxford University a világ egyik legnagyobb presztízsű egyeteme, ehhez mérten pedig a bekerülés is nagyon nehéz. Most mutatunk pár kérdést, amiket idén mindenképp tudniuk kellett azoknak, akik egy-egy szakra jelentkeztek.
A legjobb amerikai elitegyetemekre nehezebb bekerülni mint valaha. Idén egyes intézményekben a jelentkezők több mint 95 százaléka kap elutasító választ.
Közel öt és fél ezren jelentkeztek a 2016 februárjában induló keresztféléves képzésekre, a legtöbben állami ösztöndíjas mesterképzéseket jelöltek meg - közölte az Oktatási Hivatal.
Az egyetemek felvételijén biztosan számítsatok olyan kérdésekre, mint a miért választottátok ezt a szakot, miért éppen erre az egyetemre jelentkeztetek, de gyakori az a kérdés is, hogy mit olvastatok az úton odafelé, vagy hogy éppen mi a legnagyobb gyengeségetek. De a világ legjobb egyetemein nem ilyen kérdésekkel szűrik ki az igazán tehetséges diákokat.
A jelentkezési, illetve a hitelesítési határidőt követően megkezdődött a rögzített adatok és a feltöltött dokumentumok feldolgozása. Az E-felvételi rendszerében egy rövid átállást követően zajlik tovább a felvételi ügyintézés.
Érdekes előterjesztés jelent meg a kormány honlapján. A tervezet – melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma jegyez - szerint mégsem kellene legalább 300 pontot összegyűjteni azoknak, akik alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeznek, és nyelvvizsga sem kell majd a mesterképzéshez.
Országos tájékoztató programsorozatot indít a továbbtanulásról a Pénziránytű Alapítvány és a Diákhitel Központ, az első előadás október 15-én lesz Budapesten.
Melyek a legnépszerűbb egyetemek és főiskolák az idei felvételin? Hányan jelentkeztek ezekbe az intézményekbe, és hány hallgató kerülhet be fizetős és állami ösztöndíjas helyre? Itt a táblázat.
Már csak pár napig lehet módosítani a felsőoktatási felvételi jelentkezési lapján megadott szakok sorrendjén - július 9-ig mindenkinek el kell döntenie, merre tovább.