Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Uralják a gazdaságtudományi karok az idei felsőoktatási felvételi legnépszerűbb egyetemi karának tízes listáját. Mutatjuk, hogyan alakul az idei sorrend.
Több ezer diák érettségizett és érettségizik a jövőhét folyamán is, hiszen a szóbeli feleletek még hátra vannak. A "harc" az egyetemi férőhelyekért megy, idén ráadásul jóval többen, mintegy 126 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba. Mutatjuk a 2023-as felsőoktatási felvételi 30 legnépszerűbb képzését.
Ebben az évben sem maradnak el a ponthatárváró bulik, amiket Budapest mellett számos vidéki településen is megrendeznek, sőt, néhánynak már a programját is tudjuk.
Több mint 126 ezren jelentkeztek idén a felsőoktatásba, jóval többen, mint az elmúlt években. Továbbra is letaszíthatatlan a trónjáról az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ahová összesen 31 781 diák jelentkezett, első helyen 17 829-en, de több ezren jelöltek meg vidéki egyetemeket is. A legnépszerűbb a Debreceni Egyetem, amit a Szegedi Tudományegyetem követ, a lista negyedik helyén pedig a Budapesti Gazdasági Egyetem szerepel, ami az egyik legnépszerűbb intézmény a gazdasági képzésekre jelentkező diákok körében.
Már tudjátok az írásbeli érettségik eredményeit, zajlanak az emelt szintű szóbelik és hamarosan túl lesztek a középszintű szóbeli vizsgákon is. Mutatjuk, hogyan használhatjátok az Eduline pontszámító kalkulátorát, ha már most a pontjaitokat számolgatnátok.
Hamarosan véget ér az idei érettségi időszak, már javában zajlik a felvételi ügyintézés és már azt is tudjuk, mikorra várhatjátok azt a bizonyos sms-t.
Július 12-ig nyitva áll előttetek az E-felvételi rendszere. Az ügyintézési időszak alatt akár a sorrendeteken is módosíthattok, ez azonban nem mindig érdemes.
Ha jók a tanulmányi eredményeitek, jól sikerül az érettségitek és még többletpontokat is kaptok, könnyen előfordulhat, hogy nem csak egy szakon éritek el a felvételhez szükséges ponthatárt.
Több mint egy hónapja, április 20-án indult a felvételi ügyintézés. Ebben az időszakban kell feltöltenetek mindent, amiért pontokat kaphattok, néhányat azonban az Oktatási Hivatal egyszerűen átvesz a közhiteles nyilvántartásból. Mutatjuk, miket.
3357 fő - ennyien jelentkeztek idén valamilyen osztatlan tanári képzésre. Nem meglepő tehát, hogy ezzel a tanárképzések idén sem kerültek be a felvételi 10 legnépszerűbb szakjának listájába - még úgy sem, hogy idén egyébként kiemelkedően sokan, mintegy 126 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba. Vannak szakok, amiknél egy kicsit jobb a helyzet, míg a természettudományos tárgyak esetében aggasztóak az előrejelzések.
Nem csökkent a gimnáziumok népszerűsége és hamarosan érkeznek a középiskolai felvételi eredményei is. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem eltörölte a kötelező nyelvvizsgát, de ez nem jelenti a nyelvoktatás fontosságának csökkenését. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit és dátumait.
A felsőoktatás önmagában megterhelő lehet a pénztárcánknak, pláne akkor, ha nem sikerül államilag támogatott képzésre bejutni. Összeszedtük, mik az idei felvételi legdrágább alap-és osztatlan képzései.
Az érettségi vizsgák megkezdésének már évek óta feltétele ötven óra közösségi szolgálat. De meddig kell ezt teljesítenetek? És mi a helyzet akkor, ha előrehozott érettségit tesztek? Fontos kérdésekre válaszolunk.