Egyetemi felvételi: eddig pótolhatjátok a hiányzó dokumentumokat

A felsőoktatási intézmények június kilencig küldhetik ki a felszólítást, ha az általuk kért dokumentumok hiányosak.

  • Tornyos Kata

Ha a februári jelentkezési határidő után szereztetek olyan okleveket vagy bizonyítványt, ami szükséges a felsőoktatási felvételihez, akkor július 10-ig (szerda) az E-felvételi rendszerébe ezeket fel tudjátok tölteni.

Az E-felvételi Dokumentumok menüpontjában található táblázatokban – központi / intézményi feldolgozású dokumentumok – láthatjátok a már feltöltött dokumentumaitokat. Ugyanitt tudtok ezekhez új fájlt feltölteni vagy teljesen új típusokat létrehozni.

Fontos tudnotok, hogy a Közhiteles nyilvántartásokból származó információk menüpontban található eredményeket nem kell dokumentummal igazolni. Tehát ezeket nem kell feltölteni:

  • 2006. január 1. után szerzett érettségi bizonyítvány, tanúsítvány
  • 2006. február 1. után szerzett felsőfokú oklevél
  • 2013. január 1. után a felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevél
  • 2003. január 1. után Magyarországon, államilag elismert nyelvvizsgaközpontban szerzett nyelvvizsga-bizonyítvány.
Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.