Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már kevesebb mint két heted van a jelentkezési lap kitöltésére vagy az e-felvételi elküldésére: hogyan hitelesítheted a kitöltött adatlapot, és mikor csatolhatod a jelentkezéshez a középiskolai év végi jegyeket és az érettségi eredményeket?
A felsőoktatási felvételi szabályai négy éve nem változtak, az Oktatási Hivatalhoz mégis minden évben százával érkeznek hiányosan vagy hibásan kitöltött jelentkezési lapok. Van, aki középiskolája OM-kódját, mások a kiválasztott képzés szakirányát felejtik el megjelölni a lapon, sokan pedig egész egyszerűen nem adják időben postára bizonyítványuk fénymásolatát.
A nyelvvizsgákkal értékes pluszpontokhoz juthatnak a diákok, ezek akár a belépőt is jelenthetik a jelentkezési lapon megjelölt egyetemre vagy főiskolára. A 2010-es normál eljárás tapasztalatai mégis azt mutatják, hogy a felsőoktatásba készülők több mint felének nincs nyelvvizsgája.
Kilenc új alapszakot, nyolcvannégy mesterszakot és huszonhét felsőfokú szakképzést hirdettek meg az egyetemek és főiskolák a Felsőoktatási tájékoztató hivatalos kiegészítésében. Az új szakok között design- és művészetelmélet, kisebbségpolitikai, humánökológia, európai és nemzetközi igazgatás, valamint hungarológia is szerepel.
Vészesen közeledik a felsőoktatási jelentkezési határidő: február első két hetében több mint húsz egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot, ahol beszerezheted a legfontosabb információkat a képzésekről, az ösztöndíjakról és az elhelyezkedési lehetőségekről.
Valamivel több mint két hetük van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8.280 képzés közül választhatnak február 15-ig.
Meddig kell elküldened a felsőoktatási jelentkezési lapot, és meddig lehet hitelesíteni az e-felvételit? Mi a teendőd februárban, ha egyelőre még nem az érettségi és az egyetemi-főiskolai jelentkezés, hanem a középiskolai felvételi van soron? Összegyűjtöttük a legfontosabb februári határidőket.
A fővárosi egyetemek voltak a nyertesei az utóbbi évek megváltoztatott felvételi szabályainak. Több vidéki főiskolán – például Szolnokon és Gyöngyösön – pedig drasztikusan csökken az elsőéves hallgatók száma – áll a HVG múlt heti számában megjelent cikkében.
Már csak két heted van arra, hogy kitöltsd a 2011-es felvételi jelentkezési lapját: itt az ideje, hogy beszerezd a legfontosabb információkat a hazai egyetemek és főiskolák alap- és mesterképzéseiről, a külföldi ösztöndíj-lehetőségekről és az elhelyezkedési esélyekről. Január 31. és február 6. között összesen huszonegy kar tart nyílt napot - összegyűjtöttük az időpontokat és a helyszíneket.
Alapesetben – hivatalosan fogalmazva első alapképzésben – tizenkét félévet finanszíroz az állam azoknak, akiket támogatott képzésre vesznek fel. De mi a helyzet azokkal, akik tíz félévesnél hosszabb egyetemi képzésben vesznek részt, vagy akik a meglévő szakjuk mellett egy újabb képzést is szeretnének elkezdeni?
Nyílt napot tart az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara január 28-án: információt kaphatsz a kar képzéseiről, a felvételi eljárással kapcsolatos tudnivalókról, az elhelyezkedési és továbbtanulási lehetőségekről.
Első ízben indul Magyarországon fürdővezetői szakemberképzés, a Spa Hungary Holding Zrt. és a gödöllői egyetem által konzorciális együttműködési formában megvalósuló képzése január végén kezdődik.
Több száz méteres sor áll a 11. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításnak helyet adó Papp László Budapest Sportaréna főbejáratánál - a hangosbemondó tájékoztatása szerint az épület megtelt.
Negyven hazai egyetem és főiskola, harmincöt külföldi felsőoktatási intézmény, több tucatnyi szakiskola és nyelviskola – péntek reggel megkezdődött a tizenegyedik Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. Az Eduline is kint van az Educatio kiállításon: megkeressük a legötletesebb standokat és a legnépszerűbb egyetemi-főiskolai ajándékokat, összegyűjtjük a legfontosabb felvételi tudnivalókat, és persze annak is utánajárunk, melyik felsőoktatási intézmény standjánál van a legnagyobb tömeg.
Több mint harmincezer dollárba, vagyis körülbelül hat és félmillió forintba kerül egy tanév Európa egyik legdrágább főiskoláján: a svájci Franklin College képzéseit csak kevesen tudják megfizetni, ők azonban a busás tandíj ellenében az ország legszebb campusán tanulhatnak.
Január 21-én kezdődnek meg a középfokú iskolák felvételi eljárásának központi írásbeli felvételi vizsgái, amelyekre több mint 69 ezer vizsgajelentkezést rögzítettek a középiskolák. A negyedik, hatodik és nyolcadik évfolyamos általános iskolásokat felvételi eredményeikről február 10-ig tájékoztatják a vizsgát szervező iskolák, míg beiratkozni június 27. és 29. között lehet majd.
Ötven felsőoktatási intézmény, több tucatnyi szakiskola, nyelviskola és külföldi egyetem – január 21-én és 22-én megint megrendezik az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást a Papp László Budapest Sportarénában.
A végzős középiskolásoknak április 29-én kell utoljára iskolába menniük, a tavaszi érettségi időszak május 2-án kezdődik, és egészen június 28-ig tart. Az emelt szintű szóbeli vizsgákat június 2. és 8. között tartják, a középszintű érettségit választók pedig június 14. és 28. között adhatnak számot tudásukról.
Kevesebb mint egy hónapod van arra, hogy eldöntsd, melyik egyetemen vagy főiskolán szeretnél továbbtanulni: a választásban segít, ha ellátogatsz az intézmények nyílt napjára, ahol nemcsak a szakokról és a ponthatárokról, hanem az ösztöndíjakról, a mester- és doktori képzésekről is begyűjtheted a legfontosabb információkat. Dátumok és helyszínek.
Még egy hónapjuk van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be a felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8280 képzés közül választhatnak.