"Pokorni sem véletlenül nyomta meg a nem gombot"
Elfogadták az új felsőoktatási törvényt. Pokorni, akinek korábban is voltak fenntartásai, nemmel szavazott.
Elfogadták az új felsőoktatási törvényt. Pokorni, akinek korábban is voltak fenntartásai, nemmel szavazott.
37 milliárd forinttal nyesné vissza az ideihez képest a felsőoktatás költségvetési támogatását a...
Több ezer egyetemista tartozik az Oktatási Hivatalnak (OH) a 2010-es felsőoktatási felvételi díjával - ennyien nem...
Kedd hajnalban szavazott az országgyűlés a felsőoktatási törvényjavaslathoz benyújtott módosító indítványokról. A kormánypárti képviselők nem bólintottak rá a felvételi szabályainak enyhítésére.
Megjelentek a felsőoktatási felvételi tájékoztató kiadványok, ezzel megkezdődött a jövő évi eljárás.
Az állam részben fenn akarja tartani a felsőoktatásban az államilag finanszírozott hallgatói státuszt, a tervek...
Halkított légi és közúti közlekedésre ébredt csütörtökén Dél-Korea az egyetemi felvételi vizsgák miatt.
Magyarország kijevi nagykövete szerint jelentős előrelépés, hogy az ukrán oktatási miniszter napokban kiadott...
Elutasítja a könnyített felvételi szabályok bevezetésének tervét a romániai Demokrata Liberális Párt, és arra kéri a...
Mégsem tiltják meg az egyetemről, főiskoláról elbocsátott hallgatóknak az újrafelvételizést - írja a szerdai Magyar Hírlap Dux László felsőoktatási helyettes államtitkárra hivatkozva.
Pénzért vállalta egy New York-i főiskolai hallgató, hogy hat gimnazista helyett megírja a felvételi tesztet. A "megrendelő" és a bérvizsgázó is rosszul járt.
Gyakorlatiasságból bukásra áll az egyetemet kezdő diákok nagy része Nagy-Britanniában, jó páran még tojást sem főztek soha életükben - derítette ki egy felmérés.
„Sajnos nehezen cáfolható tény, hogy bizonyos karokon óriási államilag biztosított túlképzés van. Ma úgy engedünk be a felsőoktatásba jó néhány fiatalt, hogy tudjuk: esélyük sem lesz az elhelyezkedésre” – mondta Lázár János a hvg.hu-nak.
Hat nagy egyetem vezetője közös nyilatkozatban kért egyeztetést a felsőoktatási törvény koncepciójáról.
Az MSZP elnöke szerint a kormány a felsőoktatásban tervezett intézkedéseivel, "a tandíj bevezetésével" újabb választási ígéretét szegi meg, és ismét a jómódúaknak kedvez a kiskeretűek rovására.
Államilag finanszírozott helyeket veszítenének felsőoktatási intézmények a felsőoktatási törvény koncepciójának modellszámítása alapján - éles versenyre számíthatnak azok a diákok, akik a következő években felvételiznek jogi, gazdasági és társadalomtudományi szakokra.
Növekvő munkanélküliséget, a fiatalok további elvándorlását és súlyosbodó szakemberhiányt jósol Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter a hvg.hu birtokába került felsőoktatási törvénytervezet legfrissebb koncepciójában arra az esetre, ha mindaz megvalósul, amit egyébként a saját tárcája akar. De cserébe legalább a "nemzeti középosztály színre lép" – állítja a miniszter.
Megdupláznák az informatikai, műszaki és természettudományos szakokon tanulók számát, a bölcsész-, a gazdaság- és a társadalomtudományi, valamint a jogi karok viszont kilencven százalékkal kevesebb hallgatót vehetnek majd fel – írja a Nemzetgazdasági Minisztérium dokumentuma alapján a Magyar Nemzet.
A korábbi információktól eltérően a pótfelvételi eljárásban felvett jelentkezőket a felsőoktatási intézmények értesítik, míg a felvételt nem nyerteknek az Oktatási Hivatal jelentkezési kérelmet elutasító határozatot küld.
A brit oktatási tárca szerdán közzétett adatai szerint az elmúlt negyedévben 18,4 százalékra emelkedett azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak az aránya, akiknek nincs állásuk, és nem is tanulnak.