Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Budapesti Corvinus Egyetem több képzésén is magas ponthatárokat húztak idén, a gazdálkodási és menedzsment BSc-szakon például azok kezdhetnek ösztöndíjasként, akik legalább 451 pontot szereztek. Mutatjuk a részleteket.
Pszichológia, anglisztika és közösségszervezés - idén ez volt a top három bölcsészettudományi képzés a felvételin. Mutatjuk, milyen ponthatárral lehetett bekerülni ezekre.
Jogosan merül fel a kérdés: hogy fordulhat elő, hogy valahol csupán 8 ponttal lett kevesebb a végleges ponthatár a maximálisan szerezhető 500 pontnál? Megmagyarázzuk.
Majdnem 4800 elsőéves kezdhet szeptemberben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), az alapképzésekre felvett állami ösztöndíjasok átlagpontszáma meghaladja a 425-öt.
Több mint 11 ezer felvételiző jutott be idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseire, többségük állami ösztöndíjas helyet szerzett. Pedig sok szakon idén is magas ponthatárokat húztak, az osztatlan jogászképzésre 472, pszichológiára 449, az angol nyelvű nemzetközi tanulmányokra 423 ponttal lehetett bekerülni. Sőt volt olyan tanári szakpár, ahol 492 az idei ponthatár – igaz, ott mindössze egy hallgató kezd majd szeptemberben.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2021-es felvételi ponthatárait - az Eduline-on minden fontos infót megtaláltok a legnépszerűbb szakokról, egyetemekről és főiskolákról és persze a ponthatárokról.
Nyilvánosságra hozta a 2021-es tavaszi érettségi eredményeit az Oktatási Hivatal (OH). A törieredményeken meglátszik, hogy elmaradtak a szóbeli vizsgák, a diákok több mint fele hármast vagy annál rosszabb jegyet szerzett.
Ki emlékszik már február 15-re? Sok idő telt el a jelentkezések leadása óta, sok minden meg is változhatott. Szerencsére cserélhettek, ha szeretnétek, de már csak két napotok van változtatni. Hogyan? És mikor? Mutatunk minden részletet.
A legtöbb felvételiző már sokszor átszámolta a pontjait, felvételi viszont nem csak a pontokon múlhat. Összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin sajnos idén is az egész felvételi elbukhat.
Még pár napotok van a felvételi ügyintézésben feltölteni, módosítani vagy törölni. Mutatjuk, hogyan állnak össze a ponthatáraitok és hol nézhetitek meg őket.
Kíváncsiak vagytok, hogy hány pontot kellett tavaly elérni azon a szakon, amire februárban ti is jelentkeztetek? Itt megnézhetitek a korábbi évek felvételi ponthatárait és minden olyan előzetes pontszámot is, amit már most tudunk.
Érettségi eredmények vagy felvételi vizsgák - most újra lehet számolgatni. A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de vajon melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy milyen rendszerben kapjátok meg a végleges pontszámaitokat?
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) számainak jártunk utána.