Felvételi: hány ponttal lehet bekerülni a tanári szakokra?
Az idén 3548-an jelentkeztek osztatlan tanári szakra - megnéztük, milyenek voltak a ponthatárok 2013-ban öt népszerű szakpáron.
Az idén 3548-an jelentkeztek osztatlan tanári szakra - megnéztük, milyenek voltak a ponthatárok 2013-ban öt népszerű szakpáron.
Két hét múlva nyilvánosságra hozzák a 2014-es ponthatárokat, és az idén Pont Ott Parti is lesz. Itt találjátok július 24-i ponthatárváró buli részletes programját.
Két hét múlva 106 ezer felvételiző sorsa dől el - évről évre ugyanaz az algoritmus sorolja be a jelentkezőket az egyetemek, főiskolák képzéseire. Megmutatjuk, hová kerülnek a jelentkezési lapok, kik bontják ki a borítékokat, és mi alapán határozzák meg a ponthatárokat.
A 2014-es felvételin 260-nál húzták meg a minimumponthatárt, vagyis ennél kevesebb ponttal senki nem kerülhet be egyetemre vagy főiskolára, fizetős képzésre sem. Korábban csak azokon a szakokon állapíthattak meg ennél magasabb ponthatárt, amelyekre többen jelentkeztek, mint ahány férőhely volt - az idén azonban lesznek kivételek.
Milyen ponthatárokra számíthatnak azok a diákok, akik valamelyik informatikai alapszakon szeretnének tanulni - állami ösztöndíjas formában? Megnéztük, hogyan alakultak a ponthatárok 2013-ban.
Július 24-én hirdetik ki az idei felvételi ponthatárokat, a jelentkezők még aznap este értesítést kapnak sms-ben...
Milyen szakokon húzták tavaly a legmagasabb ponthatárokat? Melyik volt az a tíz alap- és osztatlan képzés, ahova csak jeles érettségivel és többletpontokkal lehetett bekerülni?
Július 10-ig lehet módosítani a felvételin megjelölt szakok sorrendjén, illetve eddig lehet pótolni a hiányzó dokumentumokat is. A ponthatárokat július 24-én húzzák. Összegyűjtöttük a leggyakoribb tévhiteket a felvételiről.
Hány ponttal juthattok be az orvosi és egészségtudományi szakokra? Milyenek voltak a tavalyi ponthatárok?
Mihez kezdhettek, ha nem kerültök be valamelyik egyetemre vagy főiskolára az idei felvételin? Kik és mikor jelentkezhetnek a pótfelvételire, és milyenek a szabályok? Összegyűjtöttük a legfontosabb infókat.
Elég-e a 260 pont az idei felvételin? Mit jelent a minimumponthatár? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Idén a Semmelweis Egyetem a házigazdája a Pont Ott Partinak, amelyet a ponthatárhúzás napján, július 24-én tartanak - írja közleményében az intézmény.
Milyen ponthatárokra számíthattok, ha társadalomtudományi szakra szeretnétek bekerülni? Megnéztük a tavalyi ponthatárokat.
Milyenek lesznek a ponthatárok azon a tizhenhat alap- és osztatlan szakon, ahol már második éve központilag határozzák meg az alsó limitet? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Július 24-én hozzák nyilvánosságra a 2014-es felvételi ponthatárait, de vannak olyan jelentkezők, akikről már július második hetében kiderülhet, hogy nem kezdhetik el szeptemberben egyetemi-főiskolai tanulmányaikat. Soroljuk a legnagyobb buktatókat.
Melyek a legnépszerűbb egyetemek és főiskolák az idei felvételin? Hányan jelentkeztek ezekbe az intézményekbe, és hány hallgató kerülhet be fizetős és állami ösztöndíjas helyre?
Több ezer felvételiző terveit húzta keresztül a felsőoktatási államtitkárság azzal, hogy tavaly 240-ről 260-ra emelte az alap- és osztatlan képzéseken a minimumponthatárt. A következő években még nehezebb dolga lesz annak, aki főiskolán vagy egyetemen szeretne továbbtanulni, jövőre ugyanis ismét emelkedhet a bejutáshoz szükséges ponthatár - aki ezt nem éri el, fizetős képzésre sem kerülhet be.
Az idei felvételin 19892-en jelöltek meg valamilyen műszaki képzést - közülük 18608-an államis helyre pályáznak. Utánajártunk, hogy az idei felvételi öt legnépszerűbb műszaki képzésén tavaly mennyi pont kellett a bejutáshoz .
Visszakapják-e az eljárási díj egy részét azok a felvételizők, akik visszavonják jelentkezésüket? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Óriási a túljelentkezés a népszerű alapképzéseken, ezért sok felvételizőnek már most fel kell készülnie arra, hogy lemarad az ingyenes képzésről. Van olyan szak, ahova az idén negyvenszer többen jelentkeztek, mint ahányan tavaly államis helyet szereztek.