Ösztöndíjat kapnak a vajdasági magyar egyetemisták
Havonta 150 euróval támogatja félezer vajdasági magyar elsőéves egyetemi hallgató tanulmányait a Magyar Nemzeti Tanács.
Havonta 150 euróval támogatja félezer vajdasági magyar elsőéves egyetemi hallgató tanulmányait a Magyar Nemzeti Tanács.
Több mint százötven egyetemistát vettek őrizetbe Londonban a felsőoktatási tandíjak tervezett megemelése elleni tiltakozásul tartott diáktüntetés után - közölte szerdán a rendőrség.
Bulgáriában egyetemi diplomát hamisított az uniós agrártámogatásokat az idén októberig felügyelő főtisztviselő, hogy megszerezze az állást.
Londonban a rendőrökkel is összecsaptak kedden tüntető diákok, akik a tandíj várható drasztikus megemelése ellen tiltakoznak.
Diákok ezrei gyülekeztek kedden az olasz városokban, hogy tiltakozzanak az egyetemi reformcsomag ellen, amelynek az elfogadása a nap folyamán várható a képviselőházban.
Kizárt, hogy egy államvizsga-bizottság átengedjen olyan hallgatókat, akik bérírókkal íratják meg szakdolgozatukat – mondta a Kecskeméti Lapoknak Kis Pap László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke.
Éhségsztrájkot kezdett több szerbiai egyetemista, amiért hiába teljesítette a törvényben elírt kritériumokat, mégsem került át az államilag finanszírozott képzésbe.
Több mint ötven egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot decemberben: a tájékoztatókon és az előadásokon nemcsak az előző évek ponthatárairól, hanem a képzésről, az elnyerhető ösztöndíjakról és a kollégiumi helyekről is kaphatsz információt!
A nagy-britanniai diáktüntetések után Olaszországban is tiltakoztak az egyetemi és főiskolai hallgatók az oktatási reform és a tanításra fordított összegek több milliárdos csökkentése ellen - több olasz nagyvárosban felvonultak az elégedetlen diákok, a pisai ferdetoronyból például "Nemet a reformokra!" feliratú transzparenst lógattak ki.
Még nem döntötted el, melyik felsőoktatási intézményt jelölöd majd meg a jelentkezési lapodon jövő februárban? Akkor a jövő héten sem fogsz unatkozni, ugyanis tizennyolc egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot - ahol nemcsak a szakokról, hanem az oktatókról, a külföldi és hazai ösztöndíjakról, a kollégiumi helyekről és az elhelyezkedési esélyekről is beszerezheted a legfontosabb információkat.
Diákok tízezrei tüntettek szerdán több brit nagyvárosban az egyetemi tandíj felső határának meredek emelése ellen. A demonstrációk gyakran összecsapásokba torkolltak, és a diákok több egyetemi épületet elfoglaltak.
Radikális lépésekre készülnek a belgrádi egyetemisták: egyik vezetőjük szerint éhségsztrájkba kezdenek, ha az oktatási tárcavezető nem hallgatja meg a felsőoktatás finanszírozására vonatkozó kéréseiket.
Jobban teljesítenek az egyetemi és főiskolai vizsgákon azok a hallgatót, akik rendszeresen használják a Twittert – állítják amerikai kutatók.
A tervek szerint egyetemet hoznak létre Ausztriában a jelenleg üresen álló köpcsényi (kittsee-i) kastély épületében.
Kétszáz beteget „kezelt”, pedig még az első félévet sem fejezte be az orvosi egyetemen az a 34 éves férfi, aki egy hónapig dolgozott az egyik romániai kórház sürgősségi osztályán – hamis diplomával.
Összevont egyetemi nyílt napot rendeznek középiskolás diákoknak és tanáraiknak csütörtökön Szegeden, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
Huszonhat egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot a jövő héten: a legfontosabb dátumok és helyszínek felvételizőknek.
Egyre több magyarországi diák jelentkezik a romániai felsőoktatási intézményekbe: a Babes-Bolyai Tudományegyetem mellett a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem és a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem is egyre népszerűbb.
A röghöz kötő rendelet eltörlése ellenére csak 377 gyakornok orvos jelentkezett a kórházak által meghirdetett 665 orvosgyakornoki álláshelyre - olvasható a Népszabadságban. Papp Magor, a Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ) elnöke szerint egyetlen intézkedés kevés a fiatal orvosok megtartására, így a rezidensek fele valószínűleg a határon túl kezdi meg pályáját.
Le lehet leplezni a plagizáló, bérírókat foglalkoztató és a "használt" szakdolgozatokat vásároló végzős egyetemistákat és főiskolásokat? Egyáltalán indokolt-e elvárni, hogy a bolognai képzés hároméves alapszakjának elvégzése után egy negyven-ötvenoldalas tudományos munkát mutassanak be a hallgatók? Németországban börtönbüntetést kaptak a bérírók, de vajon itthon működne ez a rendszer? Erről a témáról tartottak vitafórumot a a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában.