Jön az érettségi utolsó nagy hajrája, aztán hivatalosan mindenkinek itt a nyári pihenés ideje
Már nincs sok hátra a megpróbáltatásokból, nemsokára mindenkinek eljön a nyári szünet és a pihenés időszaka. Ez az idei érettségi utolsó hete:
Már nincs sok hátra a megpróbáltatásokból, nemsokára mindenkinek eljön a nyári szünet és a pihenés időszaka. Ez az idei érettségi utolsó hete:
A zalaegerszegi felsőoktatási intézmények mintegy 3 milliárd forint támogatást nyertek el a helyi gazdaság igényeit szolgáló kutatási kapacitások fejlesztésére, valamint duális képzésre - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára szombaton Zalaegerszegen, sajtótájékoztatón.
Már nem sokat kell várni a 2017-es ponthatárokra, sokan azonban még most sincsenek tisztában minden felvételi szabállyal. Eloszlatjuk a leggyakoribb tévhiteket.
Már csak pár hetet kell várni a 2017-es felvételi ponthatáraira, és valljuk be, ez az időszak sem könnyű.
Kérdés, mi lesz a békéscsabai felsőoktatással, ha a SZIE már nem tudja finanszírozni.
Augusztusban nevet válthat a kecskeméti és a szolnoki főiskola összevonásával tavaly nyáron létrehozott Pallasz Athéné Egyetem, az intézmény szenátusa néhány napja úgy döntött, megválnak a korábban parázs vitákat kiváltó névtől. Amely máshonnan is ismerős lehet: a Magyar Nemzeti Bank Pallas Athéné-alapítványai finanszírozzák az új kecskeméti campus építését.
Ha 2018-ban is a Fidesz nyeri a választást, átalakítják az ágazatot, és Hódmezővásárhely járhat ezzel jól.
Pont annyival csökken a felsőoktatásba járók száma, amennyivel a 18-24-es kososztály aránya a társadalmon belül.
Miután már mindkét intézmény szenátusa rábólintott, a Pető András Főiskola a Semmelweis Egyetembe olvad augusztusban; az integrációt - ami a felvételizőket nem érinti - az ellátás és a gazdálkodás hatékonyabbá tételével, a rehabilitációs kapacitások erősítésével indokolja az Emberi Erőforrások Minisztériuma - írta a Magyar Hírlap kedden.
A nemzetközi kutatások az elmúlt években mind a magyar egyetemi autonómia csökkenését jelezték - írja a 444.
10 év emelkedés után csökkent tavaly a diplomások száma a 30-34 éves korosztályban, így távol kerültünk az uniós átlagtól. Az oktatáskutató szerint ennél csak rosszabb lesz.
Mióta az Oktatási Hivatal (OH) tavaly megkezdte a Magyarországon működési engedéllyel rendelkező külföldi felsőoktatási intézmények működési engedélyének felülvizsgálatát, hat eljárásban született jogerős lezáró döntés, mind a hat esetben visszavonják az engedélyt. Tegyük hozzá, a felek egyik esetben sem akarták folytatni a hazai oktatást.
Az Együtt négy pontból álló felsőoktatási programot jelentett be, amely teljesen ingyenessé tenné az első diploma megszerzését.
Jól áll Magyarország a térség többi országához képest, ha az Európai Kutatási Tanács által odaítélt pályázati pénzek eloszlását nézzük. A képet azonban árnyalja, hogy a pályázati források zömét a CEU és az MTA szállítja.
Ennek ellenére mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak a szülőnek, aki saját lakást akar gyerekének az egyetemi évekre.
Az elmúlt 16 évben nem volt annyira népszerűtlen a természettudomány a felvételizők körében, mint idén.
A gazdasági szakok dominálják a felsőoktatási szakképzést a jelentkezők számából ítélve.
Ma dél után nem sokkal szavazott az Országgyűlés a CEU-t ellehetetlenítő törvényjavaslatról. A kormánypárti képviselők szavazatával elfogadták a módosítást, így finoman szólva bizonytalanná vált az egyetem magyarországi jövője.
A kormány új törvénytervezetében nem említik név szerint a Közép-európai Egyetemet (CEU), de nyilvánvalóan rá vonatkozik, az intézmény rektora meg is kongatta a vészharangot a hallgatókhoz, tanárokhoz írt levelében - írja a hvg.hu.
Ez a weboldal számos hasznos eszközt gyűjt össze, főleg a reáltudományokat kutatókat célozva.