Minden, amit az egyéni munkarendről tudni kell
Ki kérvényezhet egyéni munkarendet, vagyis a korábbi magántanulói jogviszonyt? Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Ki kérvényezhet egyéni munkarendet, vagyis a korábbi magántanulói jogviszonyt? Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
2019. szeptember 1-jén lépett hatályba az új szabályozás, ez idő alatt felére csökkent a magántanulók száma.
Mi szükséges ahhoz, hogy valaki magántanuló, újabb nevén egyéni tanuló munkarendű legyen? Utánajártunk.
A távoktatással kapcsolatban több kérdés is felmerült már. Vajon mi a helyzet az egyéni munkarenddel a digitális oktatás keretein belül? Megnéztük az Emberi Erőforrások Minisztériumának válaszát.
Kiből lehet magántanuló és milyen szabályai vannak a jelentkezésnek? Összegyűjtöttük a legfontosabb infókat, valamint arról is írunk, mi történik a tanulói jogviszonnyal iskolaváltás esetén.
Szeptember 1-jétől az Oktatási Hivatal engedélyezheti az egyéni tanulói munkarendet, vagyis a korábbi magántanulói jogviszonyt. Itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Az idei tanévben már az Oktatási Hivatalnál (OH) kell kérvényezni a magántanulói jogviszonyt felváltó egyéni munkarendet - közölte a hivatal köznevelési elnökhelyettese hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Részletes tájékoztatót tett közzé az Oktatási Hivatal a magántanulóknak és szüleiknek - a dokumentumot itt olvashatjátok el.
Fel kell lépni a köznevelési törvény módosítása által az ellen, hogy a tanulási vagy magatartási nehézségekkel küzdő diákokat kiszorítsák a közoktatásból - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatornán hétfőn.
Az egyéni munkarend azonos-e a jelenlegi magántanulói státusszal? Változik-e az osztályozóvizsgák lebonyolítása? Melyik hivatali szerv dönt majd az egyéni munkarendet igénylő diákok kérvényéről, és milyen kritériumrendszer alapján? Többek között ilyen kérdéseket tettek fel kedd esti közleményükben magántanuló diákok szülei és tanárai a köznevelési törvény módosító javaslatára reagálva.
A magántanulói státuszon kívül egy másik módja is van az iskolán kívüli tanulásnak, és azon a köznevelési törvény módosító javaslata sem változtatna.
Még a szakemberek is csak találgatják, mi lehet a kormány célja a magántanulói státusz megszüntetésével – írja az Index.
Kivezetnék a magántanulói jogviszonyt, az érintett diákok a 2020/2021-es tanévtől egyéni munkarendet kérhetnek - ez áll a köznevelési törvény módosításáról szóló javaslatban.