Hamis diplomák: megint lebukott egy magas rangú tisztviselő
Bulgáriában egyetemi diplomát hamisított az uniós agrártámogatásokat az idén októberig felügyelő főtisztviselő, hogy megszerezze az állást.
Bulgáriában egyetemi diplomát hamisított az uniós agrártámogatásokat az idén októberig felügyelő főtisztviselő, hogy megszerezze az állást.
Éhségsztrájkot kezdett több szerbiai egyetemista, amiért hiába teljesítette a törvényben elírt kritériumokat, mégsem került át az államilag finanszírozott képzésbe.
Több mint ötven egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot decemberben: a tájékoztatókon és az előadásokon nemcsak az előző évek ponthatárairól, hanem a képzésről, az elnyerhető ösztöndíjakról és a kollégiumi helyekről is kaphatsz információt!
Még nem döntötted el, melyik felsőoktatási intézményt jelölöd majd meg a jelentkezési lapodon jövő februárban? Akkor a jövő héten sem fogsz unatkozni, ugyanis tizennyolc egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot - ahol nemcsak a szakokról, hanem az oktatókról, a külföldi és hazai ösztöndíjakról, a kollégiumi helyekről és az elhelyezkedési esélyekről is beszerezheted a legfontosabb információkat.
A Népesedési Kerekasztal szerint az államnak kötelessége támogatni a gyerekbarát felsőoktatási intézményeket, ezzel is elősegítve a gyermekvállalást.
Diákok tízezrei tüntettek szerdán több brit nagyvárosban az egyetemi tandíj felső határának meredek emelése ellen. A demonstrációk gyakran összecsapásokba torkolltak, és a diákok több egyetemi épületet elfoglaltak.
Hátul is van szeme: egy New York-i művésztanár apró digitális kamerát ültetett a feje hátsó részébe - merőben művészi indíttatásból.
A Jobbik több ponton egyetért a felsőoktatási törvény Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár által bemutatott koncepciójával, amelyhez képest a párt visszalépésként értékeli a javaslat egyes elemeit kritizáló Pokorni Zoltán és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetőinek megállapodását.
Bátor tettre szánta el magát az idén hatvanhárom éves cambridge-i hallgatói lap, a Varsity divatszerkesztője – aktfotókkal mutatta be a téli sapka- és pulóvertrendet.
Jobban teljesítenek az egyetemi és főiskolai vizsgákon azok a hallgatót, akik rendszeresen használják a Twittert – állítják amerikai kutatók.
A tervek szerint egyetemet hoznak létre Ausztriában a jelenleg üresen álló köpcsényi (kittsee-i) kastély épületében.
Már több mint negyvennyolcezer támogatója van a „Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen” nevű Facebook-csoportnak. A törvénykoncepció bemutatása után pár nappal egy másik csoportot is létrehoztak a közösségi oldalon – a „Támogatjuk a kormány által kijelölt irányt a felsőoktatásban” nevű kezdeményezéshez eddig hatvanan csatlakoztak.
A Miskolci Egyetem hallgatóit különleges hagyományok kötik össze – minden karon ugyanúgy rendeznek szakesteket, ahogyan régen a selmeci akadémián.
Huszonhat egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot a jövő héten: a legfontosabb dátumok és helyszínek felvételizőknek.
Hét civil szervezet közös állásfoglalásban fejezte ki egyetértését az új felsőoktatási törvény tervezetével.
Támogatja az új felsőoktatási törvény koncepciójában megfogalmazott törekvéseket a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) - jelentette ki Kis Papp László, a szervezet elnöke csütörtökön Budapesten.
Simor András jegybankelnök és Király Júlia, az MNB alelnöke is önként lemondott a felsőoktatási intézményekben betöltött gazdasági tanácsi tagságáról.
Csoporttársai szombat este találkoztak utoljára a 21 éves holland hallgatóval, azóta senki nem látta: a rendőrség már értesítette a diák szüleit.
Le lehet leplezni a plagizáló, bérírókat foglalkoztató és a "használt" szakdolgozatokat vásároló végzős egyetemistákat és főiskolásokat? Egyáltalán indokolt-e elvárni, hogy a bolognai képzés hároméves alapszakjának elvégzése után egy negyven-ötvenoldalas tudományos munkát mutassanak be a hallgatók? Németországban börtönbüntetést kaptak a bérírók, de vajon itthon működne ez a rendszer? Erről a témáról tartottak vitafórumot a a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában.
Százezer és nyolcszázezer font, vagyis harminc- és kilencvenmillió forint közötti összeget költöttek az elmúlt években honlapjuk átalakítására a brit egyetemek, a hallgatók szerint feleslegesen – állítja a The Daily Telegraph.