Diploma nélkül dolgozott fogorvosként, akár három évet is kaphat
Előzetes letartóztatásba helyezte a kuruzslással gyanúsított, orvosi diploma nélkül fogorvosi tevékenységet végző...
Előzetes letartóztatásba helyezte a kuruzslással gyanúsított, orvosi diploma nélkül fogorvosi tevékenységet végző...
Míg a legtöbb amerikai elnök olyan egyetemen végzett, mint a Harvard, a Yale vagy a Princeton, többen közülük sosem...
Milliárdokat költenek a főiskolára, egyetemre felkészítő community college-okban tanuló amerikai diákok oktatására...
A növekvő tandíjak miatt egyre több brit diák dönt úgy, hogy nem tanul tovább - a felmérések szerint az is...
Rosszul járnak az államvizsgát halogató egyetemisták az oktatási államtitkárság legújabb tervével - ha egy hallgató a...
Darwin azért nem szerzett orvosi diplomát, mert az egyetemen megundorodott a műtétektől, Kate Beckinsale ma orosz és francia szakos tanár lenne, ha nem hagyja ott a főiskolát a színészkarrierje miatt. Öt híresség, akik idő előtt félbehagyták a tanulmányaikat.
A levelező tagozaton tanuló diákok többsége soha nem fejezi be az egyetemet, sokan pedig dupla annyi idő alatt szerzik meg a diplomát, mint nappali képzésre járó társaik – derül ki egy friss amerikai felmérésből.
„Nemrég fejeztem be a gimnáziumi tanulmányaimat. Úgy volt, hogy továbbtanulok valamelyik főiskolán vagy egyetemen, de sajnos nem jött össze, pedig elég jó lett az érettségim, meglett volna a kellő pontszám, de a családom anyagi helyzete miatt kénytelen voltam állás után nézni a tanulás helyett. Sajnos nagyon hamar szembeültem vele, mennyit ér egy frissen érettségizett fiatal a munkaerőpiacon. Gyakorlatilag semmit” – olvasható a Munkahelyi Terror blog legfrissebb bejegyzésében.
Larry Page és Sergey Brin a Stanfordon találkoztak, és kezdtek el együtt dolgozni egy BackRub nevű keresőprogramon, amit nem sokkal később átkereszteltek Google-ra. Sikersztorijuk nem egyedülálló, rengeteg cég indult zsúfolt koleszszobából világhódító útra. Jó ötlet, kevés pénz és sok lelkesedés - ez az általános recept.
Évente több százezer amerikai, kanadai, új-zélandi és brit diák tart egy év tanulmányi szünetet a középiskola és az egyetem, főiskola között. A gap year az angolszász országokban óriási divat, itthon azonban egyelőre szinte teljesen ismeretlen.
Több mint húsz romániai képviselő volt kénytelen bevallani, hogy mandátuma megszerzésekor nem rendelkezett felsőfokú végzettséggel – egy részük negyven-ötvenévesen szerzett diplomát. Ráadásul tanulmányaikhoz nem mindenki választott elismert, magas oktatási színvonaláról híres egyetemet.
Woody Allen gyenge osztályzatai, Samuel L. Jackson egy botrányba fulladt tüntetés, Robert Frost pedig egy diákcsíny miatt volt kénytelen félbehagyni felsőfokú tanulmányait - a Huffington Post College listáján azok a hírességek szerepelnek, akiket kitiltottak az egyetemről.
Bíróság elé kell állnia annak a 21 éves férfinak, aki orvosnak adta ki magát a portlandi Oregon Health and Science University (OHSU) klinikáján.
99 évesen szerzett diplomát egy férfi az Egyesült Államokban, miután 1932-ben nem sokkal a vizsga előtt kimaradt az egyetemről.
Egyre kevesebb brit szülő tudja finanszírozni gyermekei egyetemi tanulmányait – egy friss kutatás szerint a következő években jelentősen csökkenthet a felsőoktatási intézménybe felvételizők száma.
Gyorséttermi kiszolgáló, jegykezelő, kasszás – ők dolgoztak a legalacsonyabb órabérért az Egyesült Államokban 2010-ben. A rosszul fizetett állások listáján szereplő szakmák mindegyike a szolgáltatóiparhoz tartozik.
Dollármilliók sorsáról döntenek, egymás után kötik meg a jobbnál jobb üzleteket - pedig soha nem szereztek diplomát, sőt még érettségit sem. A Forbes magazin listáján szereplő milliomos rapper, a tehetségkutatók világhírű zsűritagja és a Szilícium-völgy egyik legendás befektetője jóval az érettségi előtt kibukott az iskolából.
Még mindig igaz, hogy a diplomások fizetése magasabb, mint a csupán középfokú végzettségűeké, de vannak olyan jól fizető állások, amelyeket bárki betölthet - diploma nélkül is.
Dollármilliókat kerestek egyetlen nagyszerű ötlettel, találmányaikat több milliárd ember használja, munkásságukat az iskolákban is tanítják – pedig soha nem szereztek diplomát. A Youngenterpreneur.com listáján azok a feltalálók szerepelnek, akik tanulás helyett inkább szerencsét próbáltak. És persze sikerrel jártak.
Létezik egy kicsi, de rohamosan növekvő réteg a végzős középiskolások között, akik - habár a képességeik alapján ott lenne a helyük - mégis a munkát választják a továbbtanulás helyett - hívja föl a figyelmet az érdekes trendre az angol Guardian egy nemrég megjelent cikkében. Miért döntenek így és mi a helyzet itthon?