Emelkedik a rezsi, egyre többet kell fizetni az albérletekért is
Tovább emelkednek az albérletárak, érdemes már a szerződéskötés előtt komolyabban utánanézni a lakások rezsiátlagának.
Tovább emelkednek az albérletárak, érdemes már a szerződéskötés előtt komolyabban utánanézni a lakások rezsiátlagának.
A Rentigo szerint a rezsiárak várható emelkedése fékezni fogja a bérleti díjak másfél éve tartó szárnyalását. Keresettebbek lesznek a kis lakások (ahol az átlagfogyasztás alatt marad a gáz- és az áramfelhasználás), és leértékelődnek majd a nagyobb lakások, amelyeket általában több egyetemista bérel közösen.
Van, akinek csak 30-40 ezer forintos, másnak legalább 140 ezer forintos fix kiadással kell számolnia elsőéves egyetemistaként. Nem mindegy ugyanis, hogy állami ösztöndíjasként vagy önköltségesként kezditek el a képzést, és hogy sikerül-e kollégiumi helyet szerezni. Egy biztos: még mindig Budapesten a legdrágább diplomát szerezni, és a kisebb városokban a legolcsóbb.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után az albérletpiacon is egyre nagyobb lesz a mozgás, sok elsőéves kezdi el nézegetni a lakáshirdetéseket.
Arról nem is beszélve, hogy már a Diákhitellel sem olyan konstrukcióban számolhatnak az egyetemisták, mint egy éve.
Egy év alatt a húsz százalékot is meghaladta a budapesti albérletárak emelkedése, így júniusban átlagosan 173 ezer forintot kértek egy kiadó lakásért a fővárosban - derül ki a Rentingo.com legfrissebb elemzéséből.
Jó megoldást jelenthetnének a 15-25 négyzetméteres, belvárosi minigarzonok a kollégiumi helyekről lemaradó, Budapesten tanuló elsőéveseknek, de az albérletárak emelkedése miatt már ezekért a kislakásokért is 65-90 ezer forintot kell fizetni havonta.
A korábbinál még gyorsabb ütemben drágultak az albérletek – derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adataiból. Ha ősszel kezdenétek az egyetemet vagy főiskolát, és nem kaptok kollégiumi helyet, a belváros mellett érdemes körbenézni a XIV., a IX. és a X. kerületben is, ezek ugyanis az olcsóbb városrészek közé tartoznak.
Újabb rekordot döntött a budapesti bérleti díjak emelkedése májusban, ez pedig az egyetemisták, főiskolák kiadásait is megnöveli majd.
Nem csak Budapesten, vidéken is egyre többet kell fizetni egy lakásért - derül ki az ingatlan.com friss felméréséből, ha az áremelkedés folytatódik, a nagy albérletkeresési hajrában nem sok olcsó lakás marad.
Mélyen a zsebébe kell nyúlnia majd annak, aki vidékről a fővárosba megy tanulni, és albérlettel számol. Az árak ugyanis áprilisban elérték a koronavírus-válság előtti szintet - jelentette a Rentingo.com.
Utoljára 2020 júniusában mozogtak ezen a szinten a budapesti bérleti díjak.
Idén januárban 12 százalékkal került többe egy budapesti albérlet, mint egy évvel ezelőtt.
Ismét drágultak az albérletek. Bár még nem rekordmagasak az árak, szakértők szerint hamarosan a járvány előtti magasságba emelkednek.
A drágulás 2022-ben is folytatódik majd – derül ki a Rentingo.com legfrissebb, albérletpiaci elemzéséből és előrejelzéséből.
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.
Jelentős drágulás tapasztalható az albérletpiacon már tizedik hónapja – derült ki a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexéből.
Megint változik az albérletpiac, novemberben a bérleti díjak szintje éves csúcsot döntött - derül ki egy friss elemzésből.
Egy friss elemzés szerint októberben átlagosan 149 ezer forintot kértek egy albérletért, ami 5,6 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál.
Az egyik kerületben a 200 ezres határt is átlépték a szeptemberi bérleti díjak.