Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bizonytalan helyzetbe kerültek a nemzetközi csereprogramok, a helyzetet záros határidőn belül rendezni kell, hogy 2024-ben is lehessen pályázni. Az Oktatói Hálózat szerint a helyzetért a kormány a felelős.
Rengeteget veszít a felsőoktatás azzal, ha a huszonegy „modellváltó” egyetem végleg kimarad az 1987 óta működő Erasmus-programból. De mit veszítenek az egyetemisták? Hallgatókkal, friss diplomásokkal és szülőkkel beszélgettünk arról, mit jelent számukra az Erasmus – van, aki ezzel az ösztöndíjjal utazott életében először külföldre, más olyan szakmai tapasztalatokat szerzett, amely hazatérve aranyat ért.
Átmenetileg nem kaphatnak friss támogatásokat az Erasmus+ programból és a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramból azok a magyarországi egyetemek, amelyeket közérdekű vagyonkezelő alapítvány tart fenn. Márpedig Magyarországon 21 ilyen egyetem van.
A minisztérium szerint nem problémás, hogy politikusok ülnek a magyar alapítványi egyetemek kuratóriumaiban, mert Berlinben is kuratóriumi tag a polgármester.
A 24.hu arra volt kíváncsi, mennyi pénzt kapnak a Miskolci Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi tagjai. Nagy meglepetésre határidőn belül megkapták az adatokat.
A modellváltásról tárgyaltak Palkovics László miniszterrel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) vezetői – írja az Átlátszó. Információik szerint az egyetemen belül egyelőre kisebbségben vannak azok, akik szeretnének fenntartót váltani, és a választások előtt a tárcavezető sem vágna bele az átalakításba. Utána viszont visszatérhetnek a kérdésre.
„Milyen írásos garanciát kaphatnak az óbudaiak, hogy a vagyonkezelő alapítványok a Római-parton nem valósítanak meg szálloda- vagy lakásépítési fejlesztést?” - tette fel a kérdést Szabó Tímea, a Párbeszéd országgyűlési képviselője.
Az alapítványi fenntartásba került Óbudai Egyetem is komoly tőkével gazdagodhat hamarosan, ha az Országgyűlés megszavazza az intézményt érintő törvényt.
A szakképzés átalakítását már tavaly levezényelték, nincs új felsőoktatási vagy köznevelési törvény, de azért változásokból így sem lesz hiány a 2021/2022-es tanévben. Nyáron újabb tíz egyetem váltott fenntartót, így már csak öt állami egyetem és egy állami főiskola működik az országban, indult viszont egy új felsőoktatási intézmény. Az iskolai szexuális felvilágosítás szabályait alapjaiban írta át a kormány, amelynek tavalyi (sokat kritizált) döntése alapján szeptembertől már hat évfolyam kezd tanulni az újraszabott Nemzeti alaptanterv alapján.