Bruttó 467 ezer: ennyit keresnek a magyarok a KSH szerint
A bruttó átlagkereset a pénzügyi és biztosítási szektorban volt a legmagasabb, de átlagosan is emelkedtek a bérek a tavalyi számokhoz képest.
A bruttó átlagkereset a pénzügyi és biztosítási szektorban volt a legmagasabb, de átlagosan is emelkedtek a bérek a tavalyi számokhoz képest.
Ismét drágultak az albérletek. Bár még nem rekordmagasak az árak, szakértők szerint hamarosan a járvány előtti magasságba emelkednek.
Persze nem várjuk el, hogy tudjátok a választ az összes kérdésre, inkább arra vagyunk kíváncsiak, mennyire tippeltek pontosan.
Tavaly októberben a teljes munkaidőben dolgozók átlagkeresete 8,5 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Jelentős drágulás tapasztalható az albérletpiacon már tizedik hónapja – derült ki a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexéből.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint szeptemberben a bruttó és a nettó átlagkereset 9,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Az egyik kerületben a 200 ezres határt is átlépték a szeptemberi bérleti díjak.
A teljes lakosságot nézve csökkent a munkanélküliek száma, de a 15-24 közöttiek körében jelentősen romlottak a mutatók.
Megvan a lista, melyik diplomákkal vagy szakmákkal lehet most a legtöbbet keresni. Ti is ilyen pályára készültök?
A statisztikai hivatal szerint egy év alatt 7,9 százalékkal nőttek a bérek, nagyrészt az állami fizetésemelések magyarázták a növekedést.
A vasúti váltókezelők átlagosan négyezerrel, a műtrágyakeverők 52 ezer forinttal többet keresnek havonta, mint a tanárok – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal különböző foglalkozások átlagkeresetére vonatkozó adataiból.
Ismét közzétette a Központi Statisztikai Hivatal a fizetési adatokat.
Bruttó 431 600 forint - idén májusban kiugróan magas számok születtek a Központi Statisztikai Hivatalban, persze ennek is megvan az oka.
Egyedül a gimnáziumokban nőtt, a többi középfokú iskolában csökkent a tanulók létszáma a 2020/2021-es tanévben. A kilencedikesek 42,1 százaléka technikumba, 35,8 százaléka gimnáziumba nyert felvételt, míg 20,3%-a szakképző iskolában, 1,8%-a pedig szakiskolában, készségfejlesztő iskolában kezdhette meg az előző tanévet. Friss adatok.
A bruttó átlagkereset 440 600 forint, a nettó 293 ezer volt áprilisban, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
A nettó átlagkereset – a kedvezményeket is figyelembe véve – 280 500 forintot ért el, ami 9,2 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.
Akik maradtak teljes állásban a válság alatt, azoknak átlagosan 8,6 százalékkal nőtt a fizetésük.
A nettó átlagkereset a statisztikai hivatal szerint 272 900 forint volt.
A dolgozók létszáma 41 ezerrel kevesebb, mint az előző évben, de a szeptember-októberi időszakhoz képest növekedett az arány.
A KSH legfrissebb adatai szerint most háromezerrel kevesebb pedagógus van, mint egy évvel korábban.