Hét BME kar is szerepel a tíz legjobb között a HVG műszaki képzésterületi rangsorában
Tarol a BME, holtverseny a hatodik és a nyolcadik helyen, három egyetemi kar is osztozik a tizediken. Mutatjuk a HVG 2025-ös műszaki képzésterületi rangsorát.
Tarol a BME, holtverseny a hatodik és a nyolcadik helyen, három egyetemi kar is osztozik a tizediken. Mutatjuk a HVG 2025-ös műszaki képzésterületi rangsorát.
Több pontban is átrendeződött a top10-es lista. Mutatjuk a HVG Diploma 2025 művészeti képzésterületi rangsorát.
Az első helyre idén a nagy tudományegyetemek helyett egy kisebb, specifikus képzéseket nyújtó intézmény került.
Maradt az ELTE PPK az élen, a tavaly még harmadik helyen szereplő Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara viszont idén csak a nyolcadik lett. Mutatjuk a 2025-ös bölcsészettudományi képzésterületi rangsort.
Idén is az ELTE és a PPKE vezeti a HVG 2025-ös jogi képzésterületi rangsorát, ami azért tavalyhoz képest több pontban is átrendeződött.
2032-re Európa tíz legjobb műszaki képzése között akarja látni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet annak frissen megválasztott rektora, Charaf Hassan, aki már a rektori pályázatában is nyíltan vállalta, hogy szükségesnek érzi az egyetem mielőbbi modellváltását. A jelenlegi KEKVA rendszert azonban nem tartja járható útnak, helyette egy teljesen új modellen dolgozik.
Felkerült a dobogóra a BME, holtverseny a harmadik helyen, triplázás a kilencediken. Mutatjuk a HVG Diploma 2025 oktatói részrangsorának első tíz helyezettjét, ami idén valójában tizenegy.
Bár tavalyhoz képest csökkent, de a top5-ben még így is 400 fölött volt a felvettek átlagpontszáma.
Az új továbbképzési rendelettervezet drasztikusan növelné az oktatásban dolgozók terheit. Hallgatói kiválóság alapján ezek a legjobb magyar egyetemek. Újfajta modellváltás lesz a BME-n - mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Máshogy alakulnak a részrangsorok, mint az összesített rangsor a HVG 2025-ös Diploma kiadványában.