Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Folyamatosak az ígérgetések a kormány részéről: a cél, hogy 2025-re elérje a pedagógusok átlagfizetése a diplomás átlagbér 80 százalékát. De ezt az uniós forrásoktól teszik függővé, ráadásul a státusztörvény bevezetésével tovább korlátoznák az oktatók autonómiáját.
A miniszter szerint a munkaügyi perek végkimenetele a bíróság kezében van, a béremeléshez szükséges uniós támogatást pedig a "baloldal miatt" nem kapjuk meg.
A héten jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy megszületett a döntés: az összes miniszter lemondott egyetemi kuratóriumi tisztségéről. A középiskolába felvételizők megtudták az írásbeli vizsgájuk eredményét, és hamarosan lejár az egyetemi felvételi jelentkezési időszaka. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Varga Judit, Lantos Csaba, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter, Navracsics Tibor és Varga Mihály is lemond február 15-től a modellváltó egyetemeken betöltött kuratóriumi tisztségéről
– jelentette be a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Ha nem tudnak megállapodni az Európai Bizottsággal, akkor az EU bíróságánál pert fognak indítani az Erasmus-ösztöndíjról szóló határozattal szemben - erről is beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón. Cikkünk folyamatosan frissül.
Alig pár órája derült ki, hogy ismét több iskolából bocsátottak el tanárokat polgári engedetlenség miatt, a téma a mai kormányinfón is előkerült. Sőt a tanári fizetésekről is szó esett.
Jövőre majdnem 21 százalékkal emelik a pedagógusok bérét, ha sikerült megállapodni az Európai Unióval – erről beszélt Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.
Érdekes kérdés merült fel a csütörtöki kormányinfón, egyelőre senkinek sem kell aggódni: ilyen döntés egyelőre nem született, a kérdésben a minisztérium fog dönteni.
Komoly tanárhiány, elszálló rezsiárak és a felvételi rendszer átalakítása is megnehezíti az idei tanévkezdést. Sok iskolában sztrájkra vagy polgári engedetlenségi akcióra készülnek a pedagógusok, a béremelésről ugyanis még mindig nem tudtak megállapodni a szakszervezetek a kormánnyal.
Uniós pénzek között található az a forrás is, amely pedagógusbérekre lenne fordítható – ezt mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A kormány legalábbis most azzal számol, hogy őszre megszülethet a megállapodás az Európai Bizottsággal – mondta a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely.
A 2021/22-es tanév utolsó hetében sem maradtunk események, hírek nélkül: több ezer tanárt és tanítót keresnek az iskolák, Gulyás Gergely ismét beszélt a pedagógus-béremelésről, folytatódnak a középszintű szóbeli érettségik és kiderült, meddig használhatjátok a járvány alatt lejárt diákigazolványokat.
2022-ben, 2023-ban és 2024-ben tíz-tíz százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – mondta a pénteki kormányinfón Gulyás Gergely. De csak akkor, ha megérkeznek az uniós források.
A tanárok követelése jogos, a bérek valóban alacsonyak – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az Inforádió Aréna című műsorában hétfő este.