350-400 ezer forintot kereshetnek pályakezdőként azok, akik ilyen képzésen szereznek diplomát
Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik gazdaságtudományi képzésen végeztek? Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás pályakövetési felmérés eredményeit.
A tíz legkínosabb hiba az önéletrajzban: ezeket kell elkerülni
Pályakezdőként kerestek munkát, ezért folyamatosan gyártjátok az önéletrajzokat és a motivációs leveleket? Mutatjuk, mik lehetnek az önéletrajzírás buktatói.
Itt vannak a friss adatok: minden harmadik friss diplomás mérnök külföldre költözne
Minden harmadik műszaki végzettségű fiatal diplomás tervez külföldi munkavállalást – derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2017-es adataiból. 31 százalékuk Magyarországon maradna, majdnem negyven százalékuk pedig nem tudja eldönteni, hol képzeli el a jövőjét – itthon vagy külföldön.
Egyetemistaként többéves szakmai tapasztalatot szerezni? Hallgatók mesélnek arról: ez nem lehetetlen
Hogyan lehet szakmai tapasztalatot szerezni hallgatóként, még a diploma megszerzése előtt? Három egyetemista mesélt karrierdöntéseiről az Eduline-nak.
Jó hír az egyetemistáknak: ennyivel emelkedik a diplomás gyed összege
Emelkedik a diplomás gyed összege - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-vel.
Valami újat tanulnátok 2019-ben? Ezeket az online kurzusokat nézzétek meg
Belekezdenétek valami egészen újba? Kurzusajánlónkban találhatnak online tanfolyamot a programozás, a marketing és a photoshop iránt érdeklődők is.
Több mint 300 ezer forintos fizetést kapnak azok a pályakezdők, akik ezeken a szakokon végeznek
Gazdasági diplomával az sem jár rosszul, akinek nem a startup-alapítás az álma.
Tizennyolc perc a világ: a TED hódító útja
Miért néznek meg milliók egy tizennyolc perces előadást az űrkutatásról, az oktatás és a malária kapcsolatáról vagy éppen a 404-es hibaüzenet történetéről? Mert az előadók felpiszkálják az emberek kíváncsiságát. Ez a TED-előadások egyik titka.
Útmutató pályakezdőknek: fontos tudnivalók a fizetésen túl
Milyen béren kívüli juttatásokra számíthatnak a pályakezdők? Hogyan változnak a cafeteria szabályai a következő évtől? Horváth Tamással, a Prohuman cafeteria szolgáltatásainak üzletágvezetőjével beszélgettünk a legfontosabb tudnivalókról és a pályakezdőket is érintő változásokról.
Friss adatok: 327 ezer forint a magyar átlagfizetés
Közel 11 százalékkal nőtt az átlagkereset egy év alatt.
400-450 ezer forintot lehet keresni ezzel a szakmával - már pályakezdőként is
Stabilan havi bruttó 400-450 ezer forint között mozog a Codecool 12+6 hónapos programozóképzését elvégzők várható bére, miközben folyamatosan bővül a felvettek köre itthon és Lengyelországban is.
Igazi rémálom vár az egyetemistákra? Ezek a kurzusok segíthetnek
Több egyetemen már hivatalosan is elkezdődött a vizsgaidőszak. Ha a karácsony előtti héten vizsgáztok még, és kevés időtök volt/van felkészülni, a következő kurzusajánló a segítségetekre lehet.
Ezekkel a szakmákkal könnyen állást találhattok: itt a 2019-es lista
Szakmát tanulnátok? Ezekkel a képzésekkel hamar munkát találhattok. Ilyen végzettségű szakemberekből van hiány Pest megyében.
Ilyen lesz a 2019-es év a pályakezdőknek: 70 százalékuk számít fizetésemelésre
A fiatalok nagyobb arányban számítanak fizetésemelésre, mint korábban – ez derült ki a K&H ifjúsági indexének 2018 második féléves adataiból.
Pontszámítási szabályok a felvételin: mennyit ér az érettségi?
Alap- vagy osztatlan szakra jelentkeztek a keresztféléves felvételin? Mutatjuk, hogyan kalkulálhattok az érettségi pontszámmal – ez az a bizonyos „második 200 pont”.
Diploma után mamahotel? Tippek, hogy könnyebb legyen az együttélés
Előfordulhat, hogy az egyetem után ismét otthon találjátok magatokat. Ilyenkor érdemes néhány szabályt betartani, hogy ne legyen teher az együttélés a szülőkkel.
Itt vannak az átlagfizetések: ennyit lehet keresni a cégeknél és a közszférában
Júniusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagos keresete 11,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a májusi 10,9 százalékos emelkedés után - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
"Csináld azt, amit szeretsz, ne hagyd abba a folyamatos tanulást és gondolkodj nagyban"
"Senki ne féljen azt csinálni, amit szeret. Nem biztos, hogy mindenki azonnal megtalálja azt, ami a legközelebb áll hozzá, de éppen ezért kell nyitott szemmel járni a világban" - többek között ezt tanácsolja a pályakezdő diplomásoknak Michelangelo Giacco, a Vodafone Magyarország lakossági értékesítési és operációs vezérigazgató-helyettese, aki az Eduline-nak arról is beszélt, hogyan alakítja át a munkahelyeket a következő néhány évben a digitális transzformáció, és milyen készségeket, tudást, hozzáállást vár a fiatal közgazdászoktól.
Jó hír az egyetemistáknak: gyorsan állást lehet találni friss diplomásként
A frissen diplomázott magyarok 84,7 százaléka gyorsan talált magának munkát – derül ki az Eurostat összesítéséből. Az uniós országokat összehasonlítva a kilencedik legjobb mutató a magyar, az EU-átlag 80 százalékos.
Ezzel az önéletrajzzal sokkal könnyebb lesz munkát találni
Az európai uniós tagállamok kormányait képviselő Tanács elfogadta az Europass keretrendszer felülvizsgálatára irányuló európai bizottsági javaslatot, amely még tovább egyszerűsíti az egész unióban használható önéletrajzok készítését és egyes képesítések összehasonlítását - jelentette be az Európai Bizottság.