Iroda helyett utazás: így választanak az álláskeresők
A magyar álláskeresők az irodai munkák helyett inkább az utazási lehetőségeket kínáló állások iránt érdeklődnek - derül ki a Világgazdaság hétfői számából.
Háromezerrel kevesebb a munkanélküli a 15-24 évesek között, mint tavaly ilyenkor
Csökkent a 15-24 éves munkanélküliek száma az elmúlt egy évhez képest, háromezer fővel kevesebben nem tanulnak vagy dolgoznak.
Ezzel a végzettséggel közel 700 ezer forintot lehet keresni
Melyik területen dolgozók keresik a legtöbbet havonta és mennyi az átlagkereset Magyarországon? Itt vannak az adatok.
3+1 szakma, amit érettségi nélkül is megszerezhettek
Szeretnétek szakmát szerezni, de nincs érettségitek? Nem tudjátok, hogy milyen képzést lenne érdemes elvégeznetek? Most összegyűjtöttünk néhány OKJ-s képzést, amelyet érettségi bizonyítvány nélkül is megszerezhettek.
Ennyit kell fizetnetek, ha nem tanultok és nem is dolgoztok
Milyen kötelezettséggel jár, ha valaki már nem tanul, de még munkát sem talált? A TB (társadalombiztosítás) járulékról minden végzős egyetemistának tudnia kell.
Diákmunka és gyakornokság tanulás mellett: rengeteg lehetőségből választhattok
Nem feltétlen kell mindig a „tipikus” diákmunkákban gondolkodnotok, hiszen rengeteg lehetőség közül lehet válogatni, érdemes bővebben utánanézni.
Öt szakma, amit néhány hónapon belül elsajátíthattok
Szeretnétek szakmát szerezni, de nincs túl sok időtok a tanulásra? Vagy csak kipróbálnátok magatokat valami újban, komolyabb elköteleződés nélkül? Akkor érdemes elolvasnotok a következő listát, ugyanis most olyan képzéseket gyűjtöttünk össze, amelyeket néhány hónap alatt elvégezhettek.
Így dolgozhattok egyetem mellett – három tipp az álommelóhoz
A Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) 2018-as, legfrissebb adatai szerint az alapszakos hallgatók több mint fele, az osztatlan képzésben részt vevők 38 százaléka, a mesterszakosoknál pedig tízből hét diák vállal munkát a tanulmányai mellett - sokan állandó, határozatlan jelleggel dolgozik.
Gyakornoki állást kerestek? Egyetemistaként itt is érdemes körbenézni
Szakmai gyakorlat, diákmunka, gyakornoki állás – akárhogy is kezditek, valahol mindenki elindul. Ha ti is éppen munkát kerestek, de nem tudjátok, hogy fogjatok neki, most segítünk.
A munkanélküliek több mint egynegyede 15-24 éves - friss statisztikák
A 15-24 éves munkanélküliek száma egy év alatt 40 ezerre nőtt, sokan azonban így is tanulmányaik mellett dolgoznak. Vajon minden diáknak munkát kell vállalnia az egyetem vagy megélhetésük finanszírozásához? Friss statisztikákat tett közzé a Központi Statisztikai Hivatal.
Munka, továbbképzés, szakmaszerzés: hogyan tovább, ha nem kerültetek be a keresztféléves felvételin?
Ha azon gondolkodtok, hogy mivel töltsétek a következő hónapokat, vagy éppen új célt kerestek, itt minden fontos információt és tippet megtaláltok a lehetőséggel kapcsolatban.
Itt vannak a friss adatok: decemberben az álláskeresők 8,2 százaléka volt pályakezdő
Az álláskeresők száma 2019. decemberében 2,9 százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakához képest; a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a decemberi zárónapon 234 900 álláskereső szerepelt.
Szakmát szereznétek? Ezt a szabályt ismernetek kell az ingyenes képzésekről
Bár az első két szakképesítés megszerzése mindenkinek ingyenes, nem mindegy, hogy milyen formában és tagozaton tanultok. Itt vannak a részletek.
Pénz, fejlődés, életmód: kiderült, miért tanulnak tovább a diákok
2018-ban az alapszakos hallgatók elsősorban a magas jövedelem, a szakmai, intellektuális fejlődés és a kötetlenebb életmód reményében vettek részt a felsőoktatásban - derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer nemrég nyilvánosságra hozott kutatásából.
Itt vannak az adatok: minden negyedik alapszakos hallgatónak állandó munkája van
A Diplomás Pályakövetési Rendszer 2018-as, legfrissebb adatai szerint az alapszakos hallgatók több mint fele, az osztatlan képzésben részt vevők 38 százaléka, a mesterszakosok körében pedig tízből hét diák vállal munkát valamilyen módon a tanulmányai mellett - sokan állandó, határozatlan jelleggel.
Szeretnétek OKJ-s képesítést szerezni? Itt találjátok a legfontosabb szabályokat
Szakmát tanulnátok, de nem tudjátok, hogy hol érdemes kutakodnotok? Kíváncsiak vagytok, hogy milyen feltételekkel tanulhattok ingyenesen, és mikor kaphattok diákigazolványt? Most összegyűjtöttük az OKJ-s képzésekkel kapcsolatos legfontosabb szabályokat és tudnivalókat.
Mennyi idő alatt kell diplomát szereznetek? Fontos infók
A felsőoktatási diploma eléréséhez nem lehet megúszni a nyelvvizsga megszerzését sem. Sokan az egyetem, főiskola elvégzése után nyelvvizsgáznak csak, azonban rájuk vonatkozóan - ha állami ösztöndíjas képzésen tanultak - van egy határidő, ami alatt muszáj, hogy megszerezzék a nyelvvizsga-bizonyítványt. Mutatjuk, mennyi ez a "türelmi idő".
Csökkenti az óraszámot az új Nemzeti alaptanterv, több a munkanélküli fiatal - a hét hírei röviden
A héten részletek derültek ki a szeptembertől bevezetésre kerülő új Nemzeti alaptantervről. Nőtt a munkanélküliek száma a 15-24 évesek körében. Összefoglaltuk, hogyan változnak az állami ösztöndíjas képzés szabályai, a felvételi jelentkezési határidő közeledtével tippeket adtunk a szakválasztáshoz, és megnéztük, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb nyelvvizsgákért 2020-ban. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Idén felvételiztek, de még nem döntöttetek? Ezeket a pályaválasztási teszteket érdemes kipróbálni
Még nem tudjátok, milyen szakra felvételizzetek? Összegyűjtöttünk három pályaválasztási tesztet, amely segíthet a döntésben.
Negatívan hat a későbbi karrierre, ha valaki már pályakezdőként munkanélküli
Ha egy pályakezdő fél évnél tovább nem talál megfelelő munkát, később még nehezebben boldogulhat a korai munkanélküliség miatt.