Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Különleges nyelvtanulási módszert fejlesztett ki a Newcastle University nyelvészprofesszora, Paul Seedhouse: egy...
Különleges nyelvtanulási módszert fejlesztett ki a Newcastle University nyelvészprofesszora, Paul Seedhouse: egy digitális konyhát rendezett be az egyetemen, ahol az eszközök franciául kommunikálnak a diákokkal. A hallgatók így nemcsak a nyelvet, hanem a főzést is gyakorolhatják – adta hírül a The Guardian.
A konyhában szakácskönyv helyett a franciául beszélő berendezések és eszközök irányítják a hallgatókat. Digitális érzékelőket építettek a keverőtálba, a habverőbe, a sütő ajtajába, sőt még az alapanyagokat tartalmazó edényekbe is. A konyha a diákok minden mozdulatát követi, így irányítja lépésről lépésre a francia fogások elkészítését.
„Egy informatikus kollégám, Patrick Olivier professzor fejlesztette ki a digitális konyhát, eredetileg szellemi leépülésben szenvedő idős emberek számára, hogy segítsen nekik eligazodni a konyhában. Eszembe jutott, hogy a nyelvtanulásban is segíthetnének a berendezések, ha nem angolul, hanem franciául kommunikálnának” – mondja Paul Seedhouse.
A professzor szerint a szavak tanulása mindenféle erőfeszítés nélkül történik, miközben a hallgatók finom ételeket készítenek, amelyeket aztán el is fogyasztanak. Mennyibe kerül a középfokú nyelvvizsga annak, aki hagyományos módszerek segítségével tanul? Összefoglalónkat itt olvashatod.