szerző:
Eduline

A Lauder-iskola végzős diákjai tanrendjébe a vállalati kultúra oktatása is bekerült.


„Szakadék van az iskolai anyag és az élethez szükséges tudás között”

– nyilatkozta a HVG-nek Horányi Gábor, a Lauder Javne világi zsidó iskola igazgatója.

Az iskola vezetősége fontosnak tartja, hogy a diákok az iskolapadból kikerülve valamelyest már ismerősen tekintsenek a vállalati kultúrára. Véleményük szerint az, hogy megismerkednek diákjaik ezzel a területhez, óriási előnyhöz juttatja majd őket a munkaerőpiacra kerüléskor.

Idén ősztől az iskola két programot indít el a végzős diákoknak. Az egyik program az iskola falai közt zajlik, heti hat órában (abból két órában angol nyelven) közvetetten kapnának a diákok információkat. A másik program pedig "startup hétfő" lenne, amikor a diákok küldő helyszíneken, vállalatoknál figyelnék meg az elméletben megtanultakat. Ezeken az alkalmakon a diákok kis csoportokban dolgozva közösen döntenék el, hol és milyen programon szeretnének dolgozni, az ötlet megvalósítását pedig az iskola szervezi meg.

Arra nem vállalkoztak a tanárok, hogy az ötletet ők töltsék meg tartalommal. A tananyagot az érintettek – a diákok, a szülők és a vállalkozások – bevonásával dolgozták, dolgozzák ki. A sportpszichológiától a gasztronómiáig, a pénzügyi tervezéstől az elméleti agykutatásig eddig mindenféle ötlet befutott, ezekből válogatva alakítják majd ki a  szeptembertől kezdődő programokat úgy, hogy az induló évben alapvetően az információtechnológiára, a dizájnra és a társadalomtudományokra fókuszálnak - írja a HVG.

Így indíthatsz sikeres startupot 6 lépésben - tippek

A Startup Safary idei előadói között volt Limbacher Tivadar, aki Szabadkai Attiláéval 2011-ben, egyetemistaként hozta létre Ma este Színház! nevű oldalt, amelyen last minute jegyeket lehet vásárolni, jelentős kedvezménnyel. Ma, hat évvel később már több mint 110 ezer felhasználójuk van, és több mint 130 színházzal dolgoznak együtt Budapesten és vidéken.